روسیه شرکت های فناوری را وادار به اطاعت از قانون می نماید

به گزارش بی نهایت اس ام اس، در نتیجه ناتوانی توئیتر در حذف 2862 محتوای غیرقانونی در روسیه، قانونگذاران این کشور تصمیم گرفته اند با وضع اقداماتی شرکت های فناوری را وادار به اطاعت از قوانین نمایند.

روسیه شرکت های فناوری را وادار به اطاعت از قانون می نماید

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گفته والنتینا ماتوینکو سخنگوی مجلس روسیه، باید اقداماتی در نظر گرفته گردد تا شرکت های فناوری مجبور به اطاعت از قانون روسیه و درخواست های راسکامنادزور (سازمان ناظر بر رسانه ها در این کشور) شوند.

روز گذشته راسکومنادزر توئیتر را به نقض قوانین ملی این کشور متهم کرد. شبکه اجتماعی مذکور نتوانسته از سال 2017 میلادی تا به امروز، 2862 محتوای ناقص قوانین و حاوی اطلاعات ممنوع را حذف کند. این سازمان ناظر ادعا می نماید تا به امروز بیش از 28 هزار درخواست به توئیتر ارسال نموده و خواستار حذف اطلاعات ممنوع شده است.

ماتوینکو در این باره به اسپوتنیک گفت: دلیل این امر سخت گیری نیست بلکه رعایت قوانین است. هنگام تصویب قوانین امیدوار بودیم شرکت های عظیم اینترنتی قوانین را نقض نکنند. اما اشتباه می کردیم. آنها قوانین را نادیده می گیرند. اکنون باید اقداماتی در نظر بگیریم تا آنها مجبور شوند بدون قید و شرط درخواست های راسکامنادزور را انجام دهند.

براساس قوانین روسیه، مالکان پلتفرم های آنلاین در صورت نقض فرایندهای محدودیت دسترسی به محتوای غیر قانونی و عدم حذف محتوای ممنوع، با جریمه ای تا سقف 8 میلیون روبل (107 هزار و 620 دلار) روبرو می شوند.

به گفته سخنگوی راسکامنادزور این سازمان تصمیم دارد پروتکل های مربوط به تخلفات اداری علیه توئیتر (به دلیل عدم رعایت الزامات حذف اطلاعات ممنوع) تنظیم کند. این پروتکل ها به دادگاه ارائه می شوند تا میزان دقیق جریمه ها معین گردد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 941

به "روسیه شرکت های فناوری را وادار به اطاعت از قانون می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه شرکت های فناوری را وادار به اطاعت از قانون می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید