زخم کاری می تواند موجی نو در سریال سازی کشور راه بیاندازد

به گزارش بی نهایت اس ام اس، سال ها پیش مکبث شکسپیر را خوانده ام. شاهکاری ادبی که ارتباط میان قدرت و جنایت را برای مخاطب به تصویر می کشد و نشان می دهد که آدمیزاد برای رسیدن به قدرت، ممکن است دست به چه کارهایی بزند. چیزی که این روزها و در کمبود اخلاق و انصاف، زیاد در جامعه مشاهده می کنیم.

زخم کاری می تواند موجی نو در سریال سازی کشور راه بیاندازد

طبیعی است که نشستن نام مکبث در کنار نام سریالی که در ایران فراوری شده و کارگردانش هم محمدحسین مهدویان است، می تواند مخاطبان زیادی را به خود جذب کند. همین اتفاق برای من هم افتاد و به رغم مشغله زیاد، وقتی از سوی دوستان برای دیدنی این سریال دعوت شدم، تصمیم به دیدنی آن گرفتم.

من منتقد سینما نیستم، اما علاقه مند به آنم و همیشه هم از منظر یک علاقه مند، آن را دنبال نموده ام. دو قسمت از سریال زخم کاری را هم به اسم یک علاقه مند به آثار مهدویان جوان دیدن کردم و واقعیتش این است که تا به اینجای سریال، رد چندانی به جز هاله ای از چند کاراکتر مکبث را در زخم کاری ندیدم. اما فیلم نامه جذابی را در زخم کاری دیدم که می تواند مخاطب را پای قصه بنشاند.

صدالبته که قضاوت درباره این سریال، با دیدنی دو قسمت از آن کاری سخت است و باید دید در ادامه مکبثِ زخم کاری که به نظر می رسد همان کاراکتر مالک است، چقدر در جهت مکبثِ شکسپیر خواهد بود و انتها شان چه خواهد شد.

زخم کاری تا به اینجا روایت تحقیر، تزلزل و تنزل اخلاق در روابط، زیاده خواهی، طمع و خشم انسان ها را به تصویر کشیده و از این منظر، می توان آن را دستکم درمیان سریال های ساخته شده در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی دارای موضوعی نسبتا نو دانست.

زخم کاری می تواند موجی نو در سریال سازی کشور را در کنار آثاری چون قورباغه هومن سیدی به راه بیاندازد و محتوای فیلم نامه ها و فراوریات بصری در شبکه نمایش خانگی را حداقل یک سر و گردن ارتقا دهد. محتوایی که از ماجراهایی عشقی و روایت های سطحی عبور نموده و می تواند تا مدت ها فکر مخاطب را درگیر آنچه که به دیدنیش نشسته کند.

به اسم یک حامی جوانگرایی در تمام عرصه ها از جمله سیاست، فرهنگ، هنر، ورزش و ... خوشحالم که این موج نو با حضور کارگردانان جوان کشورمان به راه افتاده و این نشان می دهد که اعتماد به جوانان و میدان دار شدن نسل های نو، در تمام عرصه ها موج آفرین است.

*سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1099

به "زخم کاری می تواند موجی نو در سریال سازی کشور راه بیاندازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زخم کاری می تواند موجی نو در سریال سازی کشور راه بیاندازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید