ورود و خروج به همه شهر ها از 21 تا 25 اردیبهشت ممنوع شد

به گزارش بی نهایت اس ام اس، جانشین معاون عملیات ترافیک راهور نیروی انتظامی گفت: از ساعت 12 روز های 21 تا 25 اردیبهشت ماه ورود و خروج خودرو ها به همه شهر ها اعم از قرمز، نارنجی و زرد ممنوع شد.

ورود و خروج به همه شهر ها از 21 تا 25 اردیبهشت ممنوع شد

به گزارش ایرنا، سرهنگ رسول ابراهیمی در مورد تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع کرونا و ممنوعیت از سفر های مردم در تعطیلات پیش رو (عید سعید فطر) افزود: پلیس با توجه به پیش بینی های دیده شده در تعطیلات پیش رو و امکان سفر مردم به شهر ها بویژه شهر های مسافرپذیر و شمالی کشور با توجه به شرایط کرونا، به کمیته امنیتی وزارت کشور پیشنهاد داد که از روز سه شنبه 21 اردیبهشت ماه از تردد مردم در شهر های مختلف با همکاری و مشارکت همه دستگاه ها جلوگیری شود.

وی ادامه داد: پیشنهاد پلیس در کمیته امنیتی وزارت کشور پذیرفته شد و رئیس جمهوری دستور داد تا تعطیلات پیش رو کنترل تردد ها تشدید و خودرو ها حتما عودت داده شود.

سرهنگ ابراهیمی افزود: حتما با رانندگانی که نسبت به این محدودیت ها بی توجهی کنند برخورد شده و ضمن تذکر لسانی در صورت بی توجهی خودرو عودت داده و اعمال جریمه می شود.

جانشین معاون عملیات ترافیک راهور نیروی انتظامی افزود: این اعمال محدودیت شامل همه شهر ها اعم از قرمز، نانجی و زرد می شود. برای ورود خودرو های غیر بومی به شهر های زرد و خروج خودرو های بومی از شهر های زرد 500 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده البته اکنون شهری در شرایط آبی وجود ندارد.

سرهنگ ابراهیمی افزود: برای اجرای درست و صد در صدی مصوبه اخیر کمیته امنیتی وزارت کشور، پلیس از توان عملیاتی سایر رده های انتظامی نیز استفاده می کند، بر این اساس برای اعمال تشدید محدودیت، همه دوربین های وزارت راه و شهرسازی و ناجا به روز رسانی شده تا رصد و پایش های لازم صورت گیرد.

وی شرح داد: قابل پیشی بینی است که برخی قبل از ساعت اعلام شده قصد سفر داشته باشند، براین اساس هموطنان باید بدانند محدودیت تردد ها همچنان ادامه دارد، اما در تعطیلات پیش رو تشدید می شود و هیچ گونه برنامه ای برای یک طرفه کردن برخی راستا ها از جمله چالوس به تهران نداریم بلکه در شرایط کنونی و با توجه به شیوع کرونا همه راستا ها دو طرفه است و هزینه سفر را افزایش داده ایم که این هزینه ها شامل ماندن در ترافیک های چند ساعته است.

ابراهیمی تاکید کرد: هموطنان در نظر داشته باشند که براساس مصوبه اخیر وزارت کشور، ضمن تذکر لسانی در صورت بی توجهی به قانون، حتما خودروی آن ها عودت داده و جریمه خواهند شد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا روز گذشته (شنبه) درباره مصوبات جدید این ستاد گفت: تعداد مصوبات زیاد بود، خلاصه آن ها این است که درباره تردد روز های منتهی به عید فطر از ساعت 14 روز سه شنبه تا ساعت 12 شنبه در تمام جاده های کشور منع تردد داریم.

علیرضا رییسی افزود: این منع تردد شامل همه شهر های قرمز، نارنجی و حتی زرد می شود. جریمه آن در شهر های قرمز یک میلیون تومان و در شهر های نارنجی و زرد 500 هزار است و کلا تردد ممنوع است و اگر موردی دیده شود حتما این جریمه ها اعمال می شود.

رئیسی ادامه داد: یکی از مهمترین مولفه ها برای جلوگیری از شیوع ویروس های جدید آفریقایی و هندی منع تردد های بین شهری است.

وی همچنین گفت: تعداد شهر های قرمز باز هم کاهش پیدا کرد و تعداد شهر های قرمز به 46 شهر رسید، شهر های نارنجی 263 شهر هستند و 139 شهر نیز در شرایط زرد قرار دارند. تعداد شهر های قرمز همچنان رو به کاهش است. دو هفته پیش تعداد شهر های قرمز 301 شهر بود و هفته گذشته به 102 شهر کاهش یافت و این هفته به 46 شهر رسید.

رییسی افزود: در 26 استان فرایند کرونا نزولی شده و در پنج استان نیز گر جه به قله پیک چهارم رسدیم، اما هنوز فرایند نزولی سرعت نگرفته، امیدواریم در این هفته سرعت نزولی شدن مورد بیماری در این استان ها نیز بیشتر شود و شهر های قرمز باز هم کمتر شود.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: استان های خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، هرمزگان و تهران، نیاز به دقت و مراقبت بیشتری دارند تقریبا به اوج بیماری رسیده اند، فرایند صعودی متوقف شده و رفته رفته وارد فرایند نزولی می شوند. امیدواریم به زودی با رعایت مردم این استان ها نیز از شرایط قرمز خارج شوند.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور (1389) تا کنون 74 هزار و 524 نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1049

به "ورود و خروج به همه شهر ها از 21 تا 25 اردیبهشت ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود و خروج به همه شهر ها از 21 تا 25 اردیبهشت ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید