پیش بینی های نو از قیمت نفت ، قیمت نفت دوباره اوچ می گیرد؟

به گزارش بی نهایت اس ام اس، قیمت نفت در معاملات روز آدینه تغییر چندانی نداشت اما تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار آمریکا و منظره کاهش فراوری اوپک پلاس، در راستا ثبت نخستین رشد هفتگی در پنج هفته گذشته قرار گرفته است.

پیش بینی های نو از قیمت نفت ، قیمت نفت دوباره اوچ می گیرد؟

به گزارش خبرنگاران، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در نوامبر با 10 سنت معادل 0.1 درصد کاهش، به 88 دلار و 39 سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز گذشته 83 سنت کاهش داشت. بهای قرارداد دسامبر بدون تغییر در 87 دلار و 18 سنت، ثابت ماند.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در نوامبر، 9 سنت معادل 0.1 درصد رشد کرد و به 81 دلار و 32 سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز پنج شنبه 92 سنت کاهش داشت.

به گفته ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA، وخامت دورنمای تقاضا برای نفت، تا زمانی که معامله گران مطمئن نشوند که اوپک پلاس فراوریش را کاهش خواهد داد، اجازه نمی دهد نفت صعود کند. با این حال، ضعیف شدن ارزش دلار، روند کاهشی قیمتهای نفت را محدود نموده است.

هر دو شاخص نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت در راستا ثبت حدود سه درصد رشد هفتگی هستند که نخستین رشد هفتگی آنها از اوت خواهد بود.

افت ارزش دلار و عقب نشینی این ارز از بالاترین رکورد 20 ساله که اوایل هفته ثبت نموده بود، از قیمتهای نفت پشتیبانی کرد.

بهای نفت برنت در سپتامبر 8.4 درصد کاهش داشته که چهارمین کاهش ماهانه این شاخص است. بعلاوه در سه ماهه سوم، 23 درصد کاهش داشته که نخستین کاهش سه ماهه بهای نفت برنت از سه ماهه چهارم سال 2021 به شمار می رود.

بهای وست تگزاس اینترمدیت در سپتامبر 9.3 درصد کاهش داشته که چهارمین کاهش ماهانه شاخص نفت آمریکاست و در سه ماهه سوم 23 درصد کاهش داشته که نخستین کاهش سه ماهه از سه ماهه منتهی به مارس 2020 است که شیوع کووید 19، باعث ریزش تقاضا شده بود.

به گفته تحلیلگران، به نظر می رسد بازار کف قیمت پیدا نموده است زیرا عرضه نفت با اجرای تحریم های اتحادیه اروپا علیه صادرات نفت روسیه در پنجم دسامبر، محدودتر خواهد شد. با این حال، مسئله نامعلوم، اندازه افت تقاضا در پی کندی رشد اقتصاد جهانی است.

سه منبع مطلع به رویترز گفتند: اوپک و متحدانش شامل روسیه در آستانه ملاقات روز چهارشنبه، سرگرم مذاکره درباره کاهش فراوری هستند.

بر اساس گزارش رویترز، یک منبع نزدیک به مقامات روسیه اوایل هفته خبر داده بود روسیه ممکن است کاهش یک میلیون بشکه در روز فراوری اوپک پلاس را در جلسه بعدی وزیران این گروه پیشنهاد کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مهر 1401 بروزرسانی: 8 مهر 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1531

به "پیش بینی های نو از قیمت نفت ، قیمت نفت دوباره اوچ می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی های نو از قیمت نفت ، قیمت نفت دوباره اوچ می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید