راهنمای مهاجرت به کانادا (تمامی راه های مهاجرت و نکات مهم)

به گزارش بی نهایت اس ام اس، کانادا کشوری در آمریکای شمالی با آب و هوای نسبتا سرد است که به دلیل وسعت سرزمینی، اقتصاد پیشرفته و جمعیت پایین همیشه جزو کشورهای مهاجرپذیر بوده و سالانه ایرانیان زیادی تقاضای مهاجرت به این کشور را دارند. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید در این مطلب با شرایط مهاجرت به کانادا بیشتر آشنا خواهید شد.

راهنمای مهاجرت به کانادا (تمامی راه های مهاجرت و نکات مهم)

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات اقامت تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

درباره کانادا

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته دنیا است که در شمال قاره آمریکا قرار گرفته و با حدود 9 میلیون کیلومتر مربع مساحت، عنوان دومین کشور عظیم دنیا را به خود اختصاص داده است. کانادا عظیم ترین مرز مشترک زمینی در دنیا را با آمریکا دارا است و شرایط آب وهوای نسبتاً سردی بخصوص در بخش های شمالی خود دارد. مهم ترین شهرهای کانادا را می توان تورنتو، ونکوور و مونترال نامید، کل کشور کانادا از جمعیت بالایی برخوردار نیست و به همین دلیل است که همواره نگاه به پذیرش مهاجرات متعدد از سراسر دنیا دارد تا بتواند چرخ مالی کشور خود را بچرخاند.

پایتخت سیاسی این کشور اتاوا است که کلیه کارهای آن در این شهر انجام می گردد. کانادا هر ساله بیش از 200 هزار نفر را در شغل های مختلف برای اقامت در این کشور می پذیرد تا بتواند احتیاجهای داخلی این کشور به نیروهای متخصص را تأمین کند. از آنجا که سطح رفاه، امکانات اجتماعی، درمان، درآمد بالا و کار در کانادا بسیار مناسب است میزان درخواست برای مهاجرت به این کشور بالا است و ایرانیان زیادی نیز در صف دریافت مهاجرت به کانادا هستند. با ما همراه باشید تا شما را برای مهاجرت به کانادا هدایت کنیم.

بیشتر بخوانید:

جاذبه های گردشگری تورنتو؛ پرجمعیت ترین شهر کانادا

مهم ترین جاذبه های گردشگری مونترال کانادا

توجه: خواننده محترم این نکته را به خاطر داشته باشید که این مطلب بر اساس آخرین اطلاعات سال 2017 جمع آوری شده، پس امکان آن وجود دارد که دولت کانادا در هرلحظه بعضی شرایط پذیرش مهاجر بخصوص در قبال شهفرایندان ایرانی را به هر نحوی تغییر دهد. پس به خاطر داشته باشید این تنها یک هدایت کلی است و برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تر حتماً باید به وسیله وکلای معتبر و سفارت کانادا، از آخرین جزییات آگاه شوید. همچنین ممکن از راه های دیگر نیز برای مهاجرت به کانادا وجود داشته باشد که در این مطلب نیامده است.

مهاجرت به کانادا به وسیله سرمایه گذاری

یکی از روش هایی که می توانید به این کشور مهاجرت کنید به وسیله ثبت شرکت و سرمایه گذاری است. شما با هزینه کردن مبلغی بالای 800 هزار دلار کانادا می توانید در این کشور به صورت فوری اقامت دائم را کسب کنید. به این شکل که شما این مبلغ را به دولت کانادا می دهید و بعد از 5 سال بدون دریافت هیچ گونه سودی، دولت کانادا اصل پول را به شما باز می گرداند. همچنین می توانید به وسیله ثبت یک شرکت تجاری نیز اقامت کانادا را دریافت کنید. برای این کار شما باید در یک بیزنس برنامه خود را به دولت ارائه دهید تا بتوانید نظر آن ها را در مورد پلن خود جلب نمائید.

مهاجرت به کانادا به وسیله کار

یکی از روش های پر طرفداری که آسان تر می تواند شما را به اخذ اقامت کانادا برساند، روش اسکیل ورکر یا همان مهاجرت کاری است. در این روش اگر شما یکی از مهارت هایی که هرساله کشور کانادا به عنوان احتیاج نیروی کار اعلام می نماید داشته باشید، می تواند یا تکمیل مدارک خود برای اخذ آن اقدام کنید. روش کار به این صورت است که به هر کدام از ویژگی های شما یک امتیاز تعلق می گیرد و شما باید حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز ممکن را بتوانید کسب کنید. شرایط مورد احتیاج مانند داشتن مدرک زبان آیلتس 6 به بالا، داشتن مدرک مرتبط با شغل فنی خود، داشتن مدرک تحصیلی، داشتن سابقه کار، داشتن فامیل و.... می تواند امتیازات شما را بالا ببرد. این فرایند چیزی در حدود یک سال نیم طول می کشد و مرحله به مرحله پیش می رود.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

سالانه حدود 150 هزار نفر برای تحصیل به کشور کانادا سفر می نمایند. برای دریافت ویزای تحصیلی باید ابتدا رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید، سپس بر اساس مقطعی که می خواهید در آن مشغول به تحصیل شوید، مدرک زبان مورد احتیاج با رشته خود را نیز داشته باشید تا امکان تحصیل شما فراهم گردد. حداقل هزینه ای که برای تحصیل باید بپردازید حدود 12 هزار دلار در سال است. با این نوع ویزا که نوعی ویزای موقت بحساب می آید نمی توانید کسی را به عنوان همراه با خود به کانادا ببرید و ضمناً هیچ تضمینی برای دریافت ویزای دائم شما وجود ندارد.

مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج

اگر شما با یک فرد کانادایی ازدواج کنید می توانید مراحل اخذ اقامت کانادا را شروع نماید که به آن اسپانسر شدن همسر می گویند. در این روش همسر کانادایی شما باید یک سری شرایط را داشته باشد تا دولت اجازه اقامت به شما را بدهد. همسر کانادایی شما باید توان تأمین تمامی هزینه های زندگی شمارا داشته و احتیاجی به یاری دولتی نداشته باشد. سن شما که تبعه خیر کانادایی هستید حداقل باید 22 سال و سن همسر شما که کانادایی است حداقل باید 18 سال باشد. داشتن عدم سو پیشینه، واقعی بودن ازدواج؛ کارت انتها خدمت برای آقایان نیز از جمله موارد الزامی این نوع اقامت است. اگر این مراحل انجام گردد شما به طور موقت اجازه حضور در کانادا را پیدا خواهید کرد و بعد از چند سال اقامت شما به اقامت دائمی تبدیل خواهد شد.

مهاجرت به کانادا به وسیله خود اشتغالی

اگر شما در یکی از رشته های ورزشی، هنری، فرهنگی، کشاورزی و... چنین کارهایی مهارت داشته باشید، می توانید ویزای موقتی برای آمدن به کانادا را دریافت کنید و در این مدت باید شغل مناسبی پیدا کنید تا بتوانید هزینه زندگی خود و خانواده تان را تأمین کنید. برای اینکار شما باید چند سال تجربه کاری قابل استناد در رشته مورد مهارت خود را داشته باشید. مدارک مورد نظر را به وسیله وکلا می توانید به سفارت کانادا ارائه کنید تا آن ها با آنالیز مدارک و در صورت درست بودن، ویزای موقت شما را صادر نمایند.

مهاجرت به کانادا به وسیله خانواده

دولت کانادا برای احترام گذاشتن به اصل خانواده برنامه ای دارد تا کسانی که توانسته اند اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند بتواند بعضی از خانواده درجه 1 خود را نیز به کانادا بیاورند که عمده آن ها همسر، فرزندان، والدین، نوه ها، پدرعظیم ها و مادرعظیم ها و خواهران و برادران (مجرد و زیر 18 سال و یتیم) می باشند. در این مورد فرد اسپانسر باید به دولت کانادا اثبات کند که توان اداره و هزینه فرد مورد نظر را دارد و احتیاجی به یاری دولتی نخواهد داشت.

مهاجرت به کانادا به وسیله پناهندگی

بهتر است این روش را به کلی فراموش کنید، دیده شده که در سال های اخیر عده ای با ویزای کاری و یا تحصیلی وارد کانادا شده و درخواست پناهندگی داده اند. آن ها با این کار هم موقعیت فعلی خود را به خطر انداخته اند و هم نتوانسته اند اقامت مورد نظر خود را دریافت نمایند. دولت کانادا در این مورد بسیار سخت گیر است و تمامی شرایط را به دقت آنالیز خواهد نمود و امکان دادن پناهندگی به افراد بخصوص ایرانیان بسیار کم است. شما با داشتن شرایط محدود می توانید اقامت این کشور را به وسیله قانونی و آسان تر دریافت کنید، پس خودتان را به دردسر نیاندازید.

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه خرید مسکن در کانادا نسبت به اروپا و آمریکا ارزان تر است و حدود 7 برابر میزان درآمد سالیانه متوسط مردم این کشور است که البته در شهرهای مختلف می تواند کمی متفاوت نیز باشد. اجاره مسکن نیز بسته به شهر و محله متفاوت است، مثلاً اجاره یک آپارتمان دو خوابه در محل های معمولی حدود 1500 دلار کانادا است که در منطقه های بهتر به 2500 دلار نیز می رسد. باقی هزینه های شما مانند خوراک و رفت و آمد نیز به حدود 300 تا 500 دلار در ماه می رسد. به طور کلی می توان گفت که هزینه زندگی متوسط و خوب در کانادا برای 1 فرد مجرد بین 700 تا 1000 دلار است و برای یک خانواده 4 نفره چیزی در حدود 2500 دلار خواهد بود.

میانگین درآمد در کانادا نیز در سطح بسیار بالا و قابل قبولی قرار گرفته است. یک کارگر ساده به ازای هر ساعت کار حدود 8 دلار دریافت می نماید و ماهانه حدود 3000 دلار حقوق پایه کار کردن در کانادا است. افراد متخصص و تحصیل نموده نیز در این کشور می توانند تا بالای 20 هزار دلار در ماه درآمد کسب نمایند. در ادامه بعضی شغل ها و میزان درآمد آن ها را برای شما معرفی می کنیم:

 • برنامه نویس: بین 90 تا 130 هزار دلار
 • مدیر بازار یابی: 120 هزار دلار
 • مربیگری: 50 تا 100 هزار دلار
 • مترجم:50 تا 90 هزار دلار
 • پرستار: 70 تا 100 هزار دلار
 • راننده کامیون: 50 هزار دلار
 • معمار: 120 هزار دلار
 • مکانیک و خدمات فنی: 70 هزار دلار

نکات جالب درباره کانادا

 • طولانی ترین خیابان دنیا در کانادا قرار گرفته است
 • طولانی ترین خط ساحلی دنیا با 200 کیلومتر
 • آمریکا 2 بار به کانادا حمله نموده است
 • بیشترین افراد تحصیل نموده دنیا در کانادا هستند
 • پلیس کانادا به افراد خوب برگه مثبت می دهد
 • کانادا سومین ذخایر نفت دنیا را در اختیار دارد
 • اسکناس های این کشور دارای خط بریل است
 • جاذبه زمین در بخشی از کره زمین کمتر است

گروه گردشگری خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 741

به "راهنمای مهاجرت به کانادا (تمامی راه های مهاجرت و نکات مهم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای مهاجرت به کانادا (تمامی راه های مهاجرت و نکات مهم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید