پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 5 تیر 1401

به گزارش بی نهایت اس ام اس، امروز آسمان تهران آفتابی است و دما در طول شب از بیست و هفت درجه به مرور و در طول روز به سی و شش درجه می رسد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 5 تیر 1401

به گزارش خبرنگاران؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران نسبتا آفتابی خواهد بود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حدبیشتر دما 38 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (5 تیرماه) آفتابی با حداقل دمای 27 و حدبیشتر دمای 38 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (6 تیرماه ماه) نیز آفتابی با حداقل دمای 29 و حدبیشتر دمای 39 درجه سانتیگراد و برای روز سه شنبه (7 تیر ماه) آفتابی با حداقل دمای 28 درجه و با حدبیشتر دمای 39 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

شرایط آلودگی هوای تهران؛ افزایش دما توام با آلودگی هوا

شاخص آلودگی هوای تهران در لحظه نگارش این گزارش در ایستگاه پایش دانشگاه تهران (در مرکز شهر) روی عدد 152 قرار گرفته است که برای گروه های حساس ناسالم است. تهران از ابتدای سال فقط دو روز هوای پاک داشته و بیشتر روز های تهران آلوده و قابل قبول بوده است.

براساس آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی شرایط جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف در ارتفاعات قسمتی ابری در برخی ساعت ها همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید و در برخی نواحی با خیزش موقت گرد و خاک یا نفوذ گرد و غبار انتقالی غربی (به ویژه در روز یکشنبه) پیش بینی می گردد که در برخی ساعت ها کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست. طی این مدت افزایش نسبی دما پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده؛ افزایش نسبی دما

دمای هوا در بسیاری از نقاط کشور فرایند افزایشی خواهد داشت. شنبه در استان های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و جنوب هرمزگان، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال استان های اردبیل و آذربایجان های شرقی و غربی، در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، ریزش تگرگ در منطقه ها مستعد و خیزش گردوخاک رخ خواهد داد.

دیروز سازمان هواشناسی هشدار در سطح زرد برای ورود توده گردوخاک و افزایش وزش باد صادر نموده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1483

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 5 تیر 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 5 تیر 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید