چراغ مطالعه میزبان نسیم خلیلی می شود

به گزارش بی نهایت اس ام اس، چراغ مطالعه شنبه 10 اسفند میزبان نسیم خلیلی، نویسنده کتاب رواداری فرهنگی در عصر مغولان می شود.

چراغ مطالعه میزبان نسیم خلیلی می شود

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، نسیم خلیلی، نویسنده کتاب رواداری فرهنگی در عصر مغولان شنبه دهم اسفندماه میهمان برنامه چراغ مطالعه می شود.

تاریخ، موجود سرکشی است و به ما تضمین نداده که مطابق انتظارها، پنداشت ها، باور ها و قضاوت های ما پیش رفته باشد؛ به وقت روبرو با تاریخ باید برای هر اتفاق عجیب و دور از پیش بینی آماده بود. مثلاً در نظر بگیرید در فرهنگ و زبان فارسی مغول به عنوان یک معادلی برای ویرانگر، بی مدارا و وحشی به کار می رود، اما واقعاً این طور بوده است؟! گزارش های تاریخی مختلفی از دوران ورود مغولان به ایران و بعد از آن از دوران استیلای مغول موجود است که این فرضیه های نسبتاً ساده را زیاد هم تأیید نمی کند.

کتاب رواداری فرهنگی در عصر مغولان نوشته نسیم خلیلی کوشیده است مجموعه آسان فهم و آسان خوان از این گزارش ها را برای مخاطب عام فراهم کند که نشان می دهد مغولان احتمالاً بنا بر دلایلی در زمان استیلای خودشان بر ایران از تنوع فرهنگی و آزادی در امور فرهنگی حمایت می کردند.

چراغ مطالعه برنامه ای تخصصی در حوزه کتاب است و با نویسندگان حوزه علوم انسانی در مورد کتابهایشان به گفتگو می نشیند. این برنامه شنبه ها ساعت 21 از شبکه چهارسیما پخش می شود و تکرار آن یکشنبه ها ساعت 10 و دوشنبه ها ساعت 13 روی آنتن می رود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 235

به "چراغ مطالعه میزبان نسیم خلیلی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ مطالعه میزبان نسیم خلیلی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید