چطور با شکست عشقی و ضربه عاطفی مقابله کنیم؟

به گزارش بی نهایت اس ام اس، قلب شکسته چینی شکسته نیست که بند زدن آن آسان باشد؛ هیچ راه سریعی برای تسکین دادن درد قلب زخم خورده وجود ندارد.

چطور با شکست عشقی و ضربه عاطفی مقابله کنیم؟

دست شستن از زندگی راه درمان شکست عشقی نیست. وقتی کسی که از صمیم قلب عاشقش بودید، جواب رد به شما می دهد، ترکتان می نماید یا از جهان می رود، قلبتان می شکند. اما درد این شکست عشقی نباید عشق را برای همواره در قلبتان نابود کند. در این مطلب از خبرنگاران به روش های مقابله با شکست عشقی می پردازیم.

پذیرش درد

بپذیرید که باید درد شکست عشقی را تحمل کنید. اگر آن قدر عاشق طرف مقابل بوده اید که رفتن او قلبتان را شکسته است، تحمل کردن درد و رنج بعد از جدایی از او اجتناب ناپذیر است.

وقتی فردی را که دوستش داشته اید و برایتان مهم بوده است، از دست می دهید، احساس ناراحتی کردن مهم و عادی است: در واقع احساس ناراحتی بخشی ضروری از فرآیند التیام قلب شکسته تان است.

تغییر عادت ها از روش های مقابله با شکست عشقی

اکنون زمان آن رسیده است که حلقه های ارتباطی که شما را به گذشت عاشقانه تان پیوند می دهد، از بین ببرید. اگر رادیو آهنگی پخش کرد که شما را به یاد عشق سابقتان انداخت، رادیو را خاموش کنید. دکور و حال و هوای خانه تان را تغییر بدهید تا با دوران زندگی مشترکتان تفاوت کند. اثاثیه را جابه جا کنید. فعالیت جدیدی را امتحان کنید و ورزش را به بخش ثابتی از برنامه روزمره خود تبدیل کنید. ورزش موثرترین درمان برای افسردگی است. هدف از این تغییرات این است که هر چه را که تداعی نماینده او است، از زندگیتان پاک کنید و فضای جدیدی را برای یک زندگی نو به وجود بیاورید.

تغییر افکار

گام بعدی این است که تغییر در زندگی ظاهری تان را به درون تان هم تعمیم بدهید. این بار باید عادت های فکریتان را تغییر بدهید. مجموعه عظیمی از این قبیل عادت ها در یک رابطه عاشقانه شکل می گیرد. وقتی یک رابطه عاشقانه به سرانجام می رسد، این الگوها همچنان فعال باقی می ماند. برای تغییر دادن عادت های فکریتان باید ابتدا آن ها را اندکی بیشتر درک کنید. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب چگونه مردان را قبل از ازدواج بشناسیم؟ سر بزنید.

رابطه تان را از نگاه یک فرد بی طرف ببینید

تمرین زیر به شما یاری می نماید تا شرایط را از نظر یک فرد بی طرف ببینید و به شناخت جدیدی از موقعیتتان برسید

  1. به شرایطی که منجر به شکست عشقی شده است، فکر کنید. چه قضاوت ها یا تعمیم هایی درباره خود یا عشق سابقتان داشته اید؟
  2. به فردی که تحسینش می کنید، به عنوان مثال یک شخصیت تاریخی یا یک دوست واقعی، فکر کنید. فرض کنید این فرد که می تواند برایتان الگو باشد، در حال دیدنی فیلمی از این بخش از زندگیتان است، خودتان را به جای او بگذارید و فیلم زندگیتان را از دید او دیدن کنید. تصور کنید که او چه نظری درباره این فیلم خواهد داشت.
  3. حال تصور کنید که یک بیننده بی طرف در حال دیدنی فیلم زندگیتان است. خودتان را به جای او بگذارید و فیلم را از نقظه نظر او ببینید.
  4. به تفاوت های حاکم بر هر دیدگاه توجه کنید. کدام دیدگاه به شما یاری می نماید؟ کدام یک باعث می گردد که حالتان بهتر گردد؟ از این منظرها می توانید به شناخت جدیدی از رابطه تان برسید.

افرادی که می توانند دوران های سخت زندگیشان را به خوبی پشت سر بگذارند، این سختی ها را به ندرت مانند یک فاجعه تلقی می نمایند؛ بالعکس این روزهای سخت برای آن ها مانند یک چالش است. همه چیز به نگرش و دیدگاهتان مربوط می گردد. زندگی آینده مان بیشتر از آن که در گروی اتفاقی باشد که برایمان اتفاق افتاده است، به چگونگی تعبیر ما از آن رخداد بستگی دارد؛ تبعات هر اتفاقی پی آمد مستقیم تعبیر ما از آن اتفاق است.

تغییر نگرش نسبت به خود و فرد مورد نظر از روش های مقابله با شکست عشقی

گام بعدی این است که بر روی تصویر ذهنیتان از عشق از دست رفته تان متمرکز شوید. وقتی تصویری را که از او در ذهنتان ساخته اید، تغییر بدهید، می توانید درد و رنج شکست عشقی را نیز تاحد زیادی کم کنید یا حتی از بین ببرید. باید کنترل کردن تصورات تان را یاد بگیرید. هر یک از ما در تخیلات خود تصاویری از اطرافیانمان می سازیم و می توانیم یاد بگیریم که چگونه این تصاویر را تغییر بدهیم.

پیشنهاد مطالعه: مطلب هشدار، ازدواج با این زنان خطرناک است را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 28 شهریور 1401 بروزرسانی: 28 شهریور 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1525

به "چطور با شکست عشقی و ضربه عاطفی مقابله کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور با شکست عشقی و ضربه عاطفی مقابله کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید