کیفیت هوای مرکز در محدوده قابل قبول

به گزارش بی نهایت اس ام اس، تهران (پانا) - صبح امروز اول آبان ماه کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار گرفته است اما حاکمیت جو نسبتاً پایدار در طول روز تجمع آلاینده ها در منطقه ها پرتردد را در پی خواهد داشت.

کیفیت هوای مرکز در محدوده قابل قبول

پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که صبح امروز شنبه اول آبان ماه کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت، اگرچه با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر در بعضی منطقه ها پرتردد احتمال افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

حاکمیت جو نسبتاً پایدار در طول روز تجمع آلاینده ها در منطقه ها پرتردد را در پی خواهد داشت بعلاوه عدم وزش باد مؤثر همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت شنبه اول آبان ماه سبب افزایش غلظت ذرات معلق و در نتیجه برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد خواهد شد.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (2 آبان ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و انتظار می رود با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

رشد ناپایداری جوی در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گرد و خاک در منطقه ها مستعد و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود. با تداوم این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی یکشنبه (2 آبان ماه)، کاهش غلظت ذرات معلق و درنتیجه برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها مرکز پیش بینی می گردد.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته دی اکسید گوگرد با میانگین 79 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 73 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1244

به "کیفیت هوای مرکز در محدوده قابل قبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفیت هوای مرکز در محدوده قابل قبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید