گرانترین پنت هاوس و خانه های ویلایی اجاره ای در تهران ، پول رهن و اجاره این خانه ها چقدر است؟ (طراحی داخلی ویلا دوبلکس)

به گزارش بی نهایت اس ام اس، واحد هزار و 700 متری واقع در شهرک غرب با رقم 41 میلیارد آگهی نموده اند؛ صاحبخانه با سپرده گذاری همین پول در بانک می تواند تقریبا 550 میلیون یعنی بیش از 16 هزار دلار در ماه عایدی داشته باشد.

گرانترین پنت هاوس و خانه های ویلایی اجاره ای در تهران ، پول رهن و اجاره این خانه ها چقدر است؟ (طراحی داخلی ویلا دوبلکس)

جهت دریافت خدمات طراحی داخلی ویلا دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فرارو، پنت هاوس 273 متری واقع در ولنجک احتمالا دارنده عنوان گران ترین اجاره ماهیانه در شهر تهران خواهد بود. واحد چهارخوابه است، 12 سال از ساخت آن می گذرد و دو پارکینگ دارد. سالن ورزشی، استخر، سونا، جکوزی و روف گاردن را علاوه بر امکانات معمولی مثل انباری و بالکن یدک می کشد و دو پارکینگ سندی هم تحویل مستاجر می شود. فقط به یک شرط؛ باید بتوانید یک میلیارد تومان پول پیش و ماهی 70 میلیون تومان اجاره بدهید.

اگر شما صاحب چنین ملکی بودید، می توانستید کل یک میلیارد پول پیش را در بانک به سپرده یک ساله تبدیل کنید، سودش را با نرخ 16 درصد، کنار 70 میلیون اجاره دریافتی از مستاجر بگذارید تا هر ماه 83 میلیون تومان عایدی بدون دردسر توی جیب تان برود. از این گران تر هم داریم؟ ظاهرا بله!

پنت هاوس 450 متری فول فرنیش واقع در سعات آباد رکوردار عنوان گران ترین ملک در بخش رهن کامل است. صاحبخانه برای قرارداد یک ساله 15 میلیارد تومان طلب نموده و ظاهرا خیلی از آن رضایت دارد. حداقل در آگهی روی متریال برند و دیزاین اروپایی آن تاکید زیادی داشته. احتمالا حق دارد، چون اگر 15 میلیارد تومان را دستش بگیرد و به بانک ببرد، با سپرده یک ساله ماهیانه حدود 200 میلیون تومان عایدی خواهد داشت. تقریبا روزی 6.5 میلیون تومان می شود و اگر به کل پول تا سرانجام مدت قرارداد دست نزند، سر سال صاحب دو میلیارد و 400 میلیون تومان خواهد شد. سن واحد به پنج سال می رسد و چهار اتاق خواب و چهار پارکینگ دارد.

پنت هاوس 350 متری کامرانیه شمالی با 9 میلیارد تومان ارزش در بازار رهن، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. این واحد پنج سال سن دارد و از سه اتاق خواب و سه پارکینگ برخوردار است. طبق چیزی که انتظار داریم، سالن ورزش، سونا، جکوزی، روف گاردن و استخرش به راه است و مالک اصرار دارد به عنوان امتیاز ویژه از ویو 180 درجه حرف بزند. واحد TV Room مجزا دارد، سقف بلند، متریال برند، آشپزخانه فول فرنیش بوش، مشاعات هتلینگ و آسانسور اختصاصی برای هر واحد را هم نباید از قلم انداخت. مالک اگر 9 میلیاردی که مستاجر در قالب رهن کامل تحویل می دهد را به بانک ببرد، بابت سپرده یک ساله با سود 16 درصد، ماهی 118 تا 122 میلیون تومان عایدی کسب خواهد نمود که معادل روزی چهار میلیون تومان است.

پنت هاوس چهارخوابه 500 متری واقع در سعادت آباد را باید صاحب رتبه سوم بدانیم. واحد سه بالکن 50 متری دارد و از دو پارکینگ و چهار اتاق خواب برخوردار است. جکوزی به شکل شخصی در خود واحد قرار گرفته و از پنجره های می توانید ویو کامل تهران را داشته باشید. مستاجر برای رهن کامل این واحد باید شش میلیارد تومان بدهد و صاحبخانه با سپرده گذاری آن در بانک، قادر خواهد بود با نرخ سود 16 درصد، هر ماه 79 تا 81 میلیون تومان عایدی کسب کند. به خاطر رقم بالای رهن، واحد حداقل دو ماه خالی مانده و این برای مالک واقعا ضرر بزرگی به شمار میرود، چون تا همین الان روزی 2.6 میلیون تومان از کفش رفته. با این حال هنوز با رونمایی از گران ترین واحد لوکس اجاره ای تهران فاصله داریم.

واحد ویلایی دیگری در ولنجک با مساحت هزار و 200 مترمربع وجود دارد که برای رهن کامل آن باید 35 میلیارد تومان بپردازید. سن بنا را در آگهی 20 سال قید نموده اند و گفته اند 10 اتاق خواب و 15 پارکینگ دارد، دوبلکس است و علاوه بر استخر، سونا و جکوزی، اتاق سرایداری مجزا هم دارد. 35 میلیارد تومانی که در قالب رهن دست صاحبخانه می گیرد، در صورت تبدیل شدن به سپرده یک ساله بانکی، برایش ماهی 460 تا 475 میلیون تومان عایدی ماهیانه رقم خواهد زد. علت اختلاف این عدد به ماه های 30 و 31 روزه برمی شود. به طور طبیعی در ماه های 31 روزه، عایدی مالک 15 میلیون تومان اضافه خواهد شد.

تقریبا یک ماه پیش واحدی هزار و 200 متری در شهرک غرب آگهی شده که شش اتاق خواب و شش پارکینگ دارد. سه سال از عمر این واحد می گذرد و به سالن ورزش، سونا، جکوزی، روف گاردن و استخر مجهز است. صاحب ملک از حیاط مشجر زیبا و پارکینگ مسقف آن خیلی تعریف می نماید. باید هم تعریف کند، چون قرار است بابتش 14 میلیارد پیش و ماهی 300 میلیون اجاره دریافت کند. سود سپرده گذاری 14 میلیارد در بانک، با نرخ 16 درصد، به عددی معادل 184 تا 190 میلیون تومان می رسد که با احتساب اجاره، می شود ماهی 490 میلیون عایدی. قبل از اینکه آغاز کنید به رویاپردازی، بهتر است بدانید خانه های ویلایی گران تر هم در بازار پیدا می شود.

واحد هزار و 700 متری در شهرک غرب وجود دارد که به پنج پارکینگ مجهز است. در مشخصات خانه روی دوبلکس و هوشمند بودنش تاکید شده و گفته اند استخر، سونا، جکوزی، روف گاردن (با یک جکوزی مجزا در روف) هم دارد. نهایتا هم آن را به سفرا و دیپلمات های خارجی پیشنهاد داده اند. احتمالا حق دارند، چون برای رهن کامل واحد 41 میلیارد تومان طلب نموده اند. این عدد به معنای 540 تا 557 میلیون تومان عایدی صاحبخانه در ماه، به شرط سپرده گذاری یک ساله بانکی خواهد بود که می شود روزی 18 میلیون تومان. سایر انواع سرمایه گذاری ها ممکن است سود بیشتری داشته داشته باشند اما پرریسک به حساب می آیند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مهر 1401 بروزرسانی: 24 مهر 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1539

به "گرانترین پنت هاوس و خانه های ویلایی اجاره ای در تهران ، پول رهن و اجاره این خانه ها چقدر است؟ (طراحی داخلی ویلا دوبلکس)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانترین پنت هاوس و خانه های ویلایی اجاره ای در تهران ، پول رهن و اجاره این خانه ها چقدر است؟ (طراحی داخلی ویلا دوبلکس)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید