آلمان شرایط صدور ویزا و کاریابی برای مهاجران ماهر را تسهیل می نماید

به گزارش بی نهایت اس ام اس به نقل از آسوشیتدپرس، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان مذاکرات میان دولت و بازرگانان و اتحادیه های کاری این کشور برای جذب بیشتر مهاجران ماهر غیراروپایی را شروع کرد.

آلمان شرایط صدور ویزا و کاریابی برای مهاجران ماهر را تسهیل می نماید

دولت آلمان از سال ها قبل کوشش خود برای مقابله با کمبود نیروی کار ماهر را شروع نموده و مرکل در جریان نشست با اتحادیه های کارگری و کارفرمایی آلمان گفت: دو گام بنیادین دولت برای مقابله با این مشکل [کمبود کارگر ماهر] آموزش بیشتر کارگران آلمانی و کوشش برای جذب کارگران ماهراز اتحادیه اروپا خواهد بود.

با این حال صدراعظم آلمان با تاکید بر ناکافی بودن این دو اقدام اضافه نمود: کشور ما به جذب کارگرانی خارج از اتحادیه اروپا احتیاج دارد. به همین منظور باید شرایط صدور ویزا و شروع کار برای کارگران ماهر غیراروپایی را تسهیل کنیم.

مرکل همچنین خواهان آن شد که کشور آلمان به عنوان یک محل جذاب برای سکونت کارگران خارجی دیده گردد.

سیاست های مهاجرتی دولت ائتلافی محافظه کار-سوسیال دموکرات آلمان به ویژه در سال 2015 و همزمان با گگردده شدن مرزهای آلمان به سوی حدود یک میلیون مهاجر عمدتا سوری، عراقی و افغان، به شدت از سوی احزاب دست راستی این کشور مورد نقد نهاده شد.

با وجود این انتقادها و گسترش نفوذ احزاب راست افراطی نظیر آلترناتیو برای آلمان، به ویژه در ایالت های شرقی، دولت میانه روی آلمان برای مقابله با سالخوردگی جمعیت و کاهش نیروی کار متخصص، جذب مهاجران ماهر خارجی را ادامه می دهد.

بخش های انفورماتیک و پرستاری در این کشور برای یافتن کارگران ماهر با مشکل جدی روبه رو هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 20

به "آلمان شرایط صدور ویزا و کاریابی برای مهاجران ماهر را تسهیل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان شرایط صدور ویزا و کاریابی برای مهاجران ماهر را تسهیل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید