افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه آزاد اصفهان

به گزارش بی نهایت اس ام اس، خبرنگاران/اصفهان با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در واحد اصفهان افتتاح شد.

افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه آزاد اصفهان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات بورسیه تحصیلی استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در آیین افتتاح این دفتر، اظهار کرد: دانشگاه های نسل امروز نباید بر آموزش تنها تاکید نمایند بلکه باید با آموزش مهارت های مختلف دانشجویان را برای ورود پیروز به بازار کار آماده سازند.

پیغام نجفی اضافه نمود: از جمله طرح هایی که ما به منظور اشتغال برنامه ریزی نموده ایم طرح پویش، پایش و رویش است طرح پویش ناظر بر تحصیل همزمان با کارآموزی در صنعت و خدمات، پایش ناظر بر راهنمایی و ساماندهی انتها نامه ها و طرح های پژوهشی منطبق بر احتیاج جامعه و رویش سومین گام بعد از پایش و پویش است که از تلفیق این دو به دست می آید.

به گزارش بی نهایت اس ام اس و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان، دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به سوابق همکاری فی مابین دانشگاه و مرکز آموزش فنی حرفه ای گفت: باید نمونه این دفتر در سایر مراکز دانشگاهی تاسیس گردد زیرا در سطح استان اصفهان شهرک های صنعتی بسیاری وجود دارد و باید دانشجویان منطبق با احتیاجهای جامعه و صنعت، آموزش دیده و در ارتباط با رشته تحصیلی خود وارد بازار کار شوند تا از رشد مشاغل کاذب در سطح شهر جلوگیری گردد.

نجفی اظهار کرد: با تاسیس سایت ها و دفاتر مهارت آموزی در دانشگاه ها و آموزش مهارت های مختلف و کاربردی در زمان های مختلف، دانشجو به تناسب رشته تحصیلی، علاقه و توانمدی به یادگیری می پردازد و هنگام ورود به بازار کار یک دانش آموخته توانمند است نه یک دانشجوی تئوری محور از این رو براحتی و در کمترین زمان ممکن جذب بازار کار می گردد.

در ادامه جلسه نیز مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان گفت: به عنوان یک سازمان، خود را در بوته نقد قرار دادیم و به این نتیجه رسیدیم که باید شیوه های آموزشی را تغییر دهیم چون هدف ما آموزش صرف نیست بلکه آموزش اثر پذیر است.

آرش اخوان طبسی اضافه نمود: با آنالیز مدل های آموزشی کشور های سطح اول جهان مدل کشور آلمان را برگزیدیم و بومی سازی کردیم زیرا در این کشور ضریب انطباق مدرک تحصیلی و شغل افراد 92 درصد است که بالاترین ضریب آماری در سطح جهان است و هدف ما نیز آموزش بر اساس احتیاج جامعه و تامین شغل است.

وی اظهار کرد: فرایند کار ما بدون تعامل با دانشگاه بی معناست زیرا 30 درصد مراجعان ما دانشجو هستند و وجود یک دفتر در دانشگاه باعث می گردد تا دانشجو را مطابق با احتیاجها در مشاغل مختلف آموزش داده و با راهنمایی و حمایت از دانشجویان راه رسیدن به اشتغال را هموار سازیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 89

به "افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه آزاد اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه آزاد اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید