اینوتکس 2022 فرصتی برای هم افزایی اجزای مختلف زیست بوم نوآوری و فناوری کشور

به گزارش بی نهایت اس ام اس، دبیر نمایشگاه اینوتکس 2022 با اشاره به برگزاری دو رویداد اینوتکس پیچ و سیکاپ، از شروع ثبت نام متقاضیان شرکت در این رویداد ها به وسیله سایت رسمی اینتوکس اطلاع داد.

اینوتکس 2022 فرصتی برای هم افزایی اجزای مختلف زیست بوم نوآوری و فناوری کشور

گروه علم و پیشرفت خبرنگاران؛ صبح امروز سه شنبه 16 آذرماه، نشست خبری رویداد پنجمین دوره رقابت استارتاپی نمایشگاه اینوتکس (اینوتکس پیچ) و چهارمین دوره رویداد سیکاپ با حضور سجاد عباسی فشمی دبیر نمایشگاه اینوتکس 2022، ایمان محمدعلی مسئول برگزاری رویداد اینوتکس پیچ و یاسر قرایی مسئول برگزاری رویداد سیکاپ، در کارخانه نوآوری آزادی برگزار گردید.

در این نشست سجاد عباسی فشمی با اشاره به برگزاری دوره های قبلی اینوتکس گفت: امروز اینوتکس به یک هاب برای حضور اجرای مختلف زیست بوم نوآوری و فناوری کشور از شرکت های دانش بنیان، استارتاپ و... تبدیل شده است. در آخرین دوره و اینوتکس 2021 که اردیبهشت ماه برگزار گردد میزبان 400 استارتاپ بودیم که آخرین دستاوردها و نوآوری های خود برای 28 هزار بازدید نماینده به نمایش گذاشتند. این رویداد با استقبال زیادی همراه شد و ما میزبان ریاست محترم جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی و سفرای کشورهای مختلف بودیم که نشان از اهمیت این موضوع در مناسبات ملی و بین المللی حوزه نوآوری و فناوری است.

عباسی فشمی با اشاره به اهداف اصلی برگزاری رویداد اینوتکس گفت: ما در اینوتکس 3 هدف اصلی را دنبال می کنیم که عبارتند از : یاری به فرهنگ سازی سرمایه گذاری در حوزه نوآوری و فناوری، افزایش همکاری ها و مشارکت های B2B بین بازیگران مختلف زیست بوم نوآوری، ایجاد شبکه ای از کارآفرین های استارتاپی.

وی در ادامه با شرح رویدادهای مختلف اینوتکس گفت: یکی از رویدادهایی که سال جاری پنجمین دوره برگزاری آن است رویداد ملی رقابت استارتاپی با نام اینوتکس پیچ است. در این رویداد تیم ها و استارتاپ های خلاق استان ها باهم رقابت می نمایند و از هر استان دو تیم برای حضور در رقابت نهایی در مقابل سرمایه گذارها انتخاب می شوند. در فاصله 1 و نیم ماهه مرحله مقدماتی تا فینال تسهیلاتی برای توسعه کسب وکارهای استارتاپ ها در اختیارشان قرار می گیرد تا برای جذب سرمایه گذار آماده شوند.

دبیر برگزاری رویداد اینوتکس درخصوص برندگان این رویداد اضافه نمود: 3 استارتاپ برتر کشور از تسهیلات بلندمدت پست بانک در قالب وام برای توسعه کسب و کار خود بهره مند می شوند.

عباسی فشمی درخصوص رویداد سیکاپ شرح داد : در رویداد سیکاپ کوشش میکنیم غیر از آموزش تفکر خلاقانه به دانش آموزان، استعدادیابی را از قالب تست های چهارگزینه ای خارج کنیم و از طریق طراحی بازی های کارشناسی شده استعدادهای دانش آموزان را شناسایی کنیم.بعلاوه محصولات و ایده های دانش آموزان حمایت می گردد و تفکر خلاقانه و کارآفرینی به آن ها آموزش داده می گردد.

دبیر رویداد اینوتکس درخصوص ثبت نام متقاضیان در این رویداد گفت: ثبت نام هردو رویداد از امروز در داخل سایت اینوتکس در دسترس قرار گرفته است و متقاضیان پس از ارزیابی آنلاین وارد مرحله اول رقابت استان ها می شوند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1330

به "اینوتکس 2022 فرصتی برای هم افزایی اجزای مختلف زیست بوم نوآوری و فناوری کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینوتکس 2022 فرصتی برای هم افزایی اجزای مختلف زیست بوم نوآوری و فناوری کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید