برترین های مسابقه نانو وارد دوره حمایتی تبدیل ایده به محصول می شوند

به گزارش بی نهایت اس ام اس، رییس گروه ترویج ستاد توسعه فناوری نانو با تاکید بر اینکه برگزیدگان مسابقه نانو برای توسعه فناوری هدایت خواهند شد، گفت: بر این اساس رویداد نانو استارت آپ پیش بینی شد تا برگزیدگان این رویداد بتوانند در یک دوره حمایتی ایده خود را به فناوری تبدیل کنند.

برترین های مسابقه نانو وارد دوره حمایتی تبدیل ایده به محصول می شوند

به گزارش خبرنگاران، عماد احمدوند امروز در اختتامیه جشنواره دانشجویی بنیاد آموزش فناوری نانو این رویداد را پایان مسابقه ملی فناوری نانو و آغاز رویداد نانو استارت آپ توصیف کرد و افزود: گام بعدی مسابقه ملی فناوری نانو حرکت در جهت توسعه فناوری است؛ چرا که رویداد مسابقه ملی فناوری نانو متمرکز بر یادگیری در حین اجرا است.

وی با بیان اینکه ستاد نانو در برگزاری برنامه های دانشجویی سعی در فراهم کردن فرصت هایی متناسب با توانمندی های دانشجویان در راستا یادگیری دارد، اظهار کرد: آنچه که در آموزش های رسمی از ابتدایی تا پایان تحصیلات تکمیلی مشاهده می شود، تمرکز بر آموزش یک طرفه است و فرصت برای یادگیری کمتر در برنامه های مراکز آموزشی جای دارد.

احمدوند با تاکید بر اینکه در ستاد نانو سعی شده است که در حد بضاعت و توان فرصت هایی برای یادگیری عملی فراهم کنیم، یادآور شد: شاید دانشجویان شرکت کننده در این رویدادها متوجه نباشند، ولی تفاوت جدی میان دانشجویان آموزش دیده عملی با دانشجویان که با نمرات بالا فارغ التحصیل شده اند، در فضای کسی و کار وجود دارد.

رییس کارگروه ترویج و آموزش ستاد توسعه فناوری نانو با انتقاد از اینکه برخی از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری قادر به انجام کارهای محول شده به آنها نیستند، خاطر نشان کرد: حضور آنها در چنین رویدادهایی فرصت کوچک برای بروز توانمندی های آنها خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه صادرات های تک بیشتر از میان کسانی است که کار عملی دانشجویی را تجربه کرده اند، گفت: برنامه های دانشجویی فرصت جدی برای یادگیری و رشد دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر است و بر این اساس در مسابقه ملی فناوری نانو تلاش شده است تا دانشجویان را در جهت توسعه فناوری قرار دهیم و رویداد نانو استارت آپ پیش بینی شده است.

احمدوند، رویداد نانو استارت آپ را رویدادی برای توسعه فناوری برگزیدگان مسابقه ملی فناوری نانو دانست و افزود: در این برنامه حمایتی یک تا دو سال است تا ایده های برتر به محصول تبدیل شوند و راه راهیابی افراد به نانو استارت آپ شرکت در مسابقه ملی فناوری نانو است.

وی با بیان اینکه امروز پنجمین دوره نانو استارت آپ آغاز می شود، اظهار کرد: حضور این رویداد مقدمه ای برای تبدیل شدن دانشجویان به فناور سطح یک است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1462

به "برترین های مسابقه نانو وارد دوره حمایتی تبدیل ایده به محصول می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین های مسابقه نانو وارد دوره حمایتی تبدیل ایده به محصول می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید