حالا تیک تاک هم به تهیه کننده های ویدئوهای پربازدید، پول می دهد! در دور اول: مجموعا 200 میلیون دلار!

به گزارش بی نهایت اس ام اس، شخصا خیلی سخت با اینستاگرام کنار آمدم و حالا در شرایطی قرار داریم که باید دیر یا زود با تیک تاک هم کنار بیاییم.

حالا تیک تاک هم به تهیه کننده های ویدئوهای پربازدید، پول می دهد! در دور اول: مجموعا 200 میلیون دلار!

اینستاگرام را دوست نداشتم، چون متن محور نبود. اما حالا که تیک تاک و معماری رندانه آن را می بینم با خودم می گویم که باز صد رحمت به اینستاگرام!

تیک تاک اصلا معماری ویژه ای دارد که به اندازه یک ارزان برای متن، حتی در حد کپشن اینستاگرام، ارزش قائل نیست و همه عوامل موفقیت آن در سرگرم کردن صرف کاربران به هر شکل که شده خلاصه می شود.

امروز اعلام شد که تیک تاک مبلغی کلان 200 میلیون دلار بین کاربران برنامه ساز محبوبش تقسیم کرده است.

باز تکرار می کنم: 200 میلیون دلار! مبلغی که می تواند برای اقتصاد برخی کشورها مهم باشد و بخشی از مشکلاتشان را بکاهد، فقط توسط یک اپلیکیشن سرگرمی بین برنامه سازان تقسیم شده!

شاخص ترین این برنامه سازان محبوب 19 نفر هستند. برخی از آنها به اصطلاح سرگرمی ساز تمام وقت هستند و برخی هاشان سابقه تهیه ویدئو در یوتیوب دارند.

باز همینجا درنگ می کنیم: سرگرمی ساز تمام وقت…

خب قبلا ما نویسنده مطبوعاتی تمام وقت و یا بلاگر تمام وقت داشتیم، اما حالا دیگر مدتی است دقیقا حرفه ای به نام سرگرمی سازی تمام وقت داریم.

آن هم همان طور که می دانید قوانین خاصی ندارد، یعنی دیگر هر کسی با خلاقیت خود و حتی با ضرب و لعاب لودگی و مسخرگی و تحمیق هم که شده، می تواند به چرگه این سرگرمی سازان بپیونند.

البته سرگرمی سازی به صورت کلی چیزی بدی نیست. مشکل اینجاست که در ازای دریافت وقت مردم مفهوم خاصی به ذهنشان اضافه نکنیم و در واقع ذره ای کوچکی مخدر رسانه ای به آنها بدهیم.

حالا جالب است بدانید که یکی از برنامه سازان محبوب تیک تاک، خبرنگاران اورژانس به نام دکتر فایز با نام کاربری @lifeofadoctor است که 500 هزار دنبال کننده دارد.

او از جرگه کاربرانی است که برخلاف جهت دیگر برنامه سازان سعی می کند که در ویدئوهای خود سوء برداشت های پزشکی و مرتبط با حرفه پزشکی را بزداید و به مردم نشان بدهد که کار روزانه بخش درمان به چه صورتی است.

البته ما تا حالا اطلاعات کافی در مورد میزان پرداخت، فاصله بین پرداخت ها و میزان پرداخت فردی آن نداریم و نمی دانیم که دستمزد تهیه کنندگان چطور محاسبه می شود. تنها اطلاعات ما این است که کاربران باید 18 سال به بالا داشته باشند و دست کم 10 هزار دنبال کننده داشته باشد و دست کم ویدئوهایشان در 30 روز گذشته، 10 هزار بازدید داشته باشد.

در مقام مقایسه، در یوتیوب برای اینکه مشمول پرداخت دستمزد بشوید باید دست کم هزار دنبال کننده داشته باشید و در عرض 12 ماه گذشته، ویدئوهایتان بیش از 4 هزار ساعت دیده شده باشد.

تیک تاک در نظر دارد که در دور بعدی یک میلیارد دلار بین تهیه کنندگان ویدئو تقسیم کند. اما باید ببینیم که نتیجه جدال ترامپ با تیک تاک چه خواهد شد و آیا تیک تاک خواهد توانست آن طور که در ابتدا در نظر داشت به یک شرکت آمریکایی تبدیل شود یا همیشه جلوی این تلاش، سد خواهد شد.

منبع: یک پزشک
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 554

به "حالا تیک تاک هم به تهیه کننده های ویدئوهای پربازدید، پول می دهد! در دور اول: مجموعا 200 میلیون دلار!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حالا تیک تاک هم به تهیه کننده های ویدئوهای پربازدید، پول می دهد! در دور اول: مجموعا 200 میلیون دلار!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید