خبرنگاران شهرداری تهران: لغو طرح ترافیک تاثیری بر حمل و نقل عمومی ندارد

به گزارش بی نهایت اس ام اس، تهران-خبرنگاران- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه گزارشهای تاثیر لغو طرح ترافیک در ازدحام مترو و اتوبوس در هر سه هفته، به حوزه اجتماعی و امنیتی وزارت کشور ارسال شده است، تاکید نمود: لغو طرح ترافیک تأثیری بر حمل و نقل عمومی ندارد.

خبرنگاران شهرداری تهران: لغو طرح ترافیک تاثیری بر حمل و نقل عمومی ندارد

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سیدمناف هاشمی شرح داد: معضلات اجرا نشدن طرح های ترافیکی تهران اما در سفرهای غیرضروری، آلودگی محیطی، ایجاد صف های طولانی ترافیک و پارک های دوبل دیده شد.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا طرح ترافیک با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا اجرا شد یا خیر، شرح داد: طرح ترافیک با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا یک هفته لغو و پس از انتها مهلت، به مدت دو هفته متوالی دیگر تمدید شد اما شهرداری تهران برای اجرای طرح ترافیک احتیاج به مصوبه جدیدی نداشت.

معاون شهردار تهران گفت: اگر قرار بر لغو طرح ترافیک بود، باید ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبات جدید خود را استمرار می داد.

هاشمی معضلات لغو طرح ترافیک را بیشتر از دیگر مسائل اجرای آن در زمان شیوع بیماری کرونا دانست و گفت: انضباط شهری جزو ضروریات یک کلانشهر نظیر تهران است.

استفاده از 4 دستگاه حفر تونل تا انتها سال جاری

هاشمی از کلنگ زنی خط 10 مترو تهران طی چند روز آینده اطلاع داد و اضافه نمود: اجرایی شدن پروژه خط 10 و افتتاح 12 ایستگاه و همچنین کلنگ زنی چند نقطه انشعابی دیگر در منطقه 1 و 18 در دستور کار سال جاری قرار گرفته است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره دستگاه های حفر تونل، بیان نمود: چهار دستگاه حفر تونل (TBM) در تهران وجود دارد که درحال حاضر یک دستگاه درحال کار است و کوشش می کنیم تا انتها سال جاری هر چهار دستگاه حفر تونل مورد استفاده قرار گیرد تا پیمانکاران و بخش خصوصی ضرر نکنند.

به گزارش خبرنگاران به طور معمول 2 طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا یعنی زوج و فرد سابق و حلقه دوم طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می شد و شرط ورود به این محدوده ها و جلوگیری از جریمه مالکان خودروها، ثبت نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه تهران من و شارژ حساب شهروندی بود.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان های شریعتی و 17 شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود می گردد.

پس از شیوع کرونا و اجرا نشدن موقتی طرح ترافیک، بنابر تصمیم شورای ترافیک تهران، ساعت اجرای این طرح ها کاهش یافته بود و از ساعت 8:30 تا 16 اجرا می شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 567

به "خبرنگاران شهرداری تهران: لغو طرح ترافیک تاثیری بر حمل و نقل عمومی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهرداری تهران: لغو طرح ترافیک تاثیری بر حمل و نقل عمومی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید