دولت برای توسعه شبکه فیبر نوری با جدیت پای کار آمد

به گزارش بی نهایت اس ام اس، به گزارش خبرنگاران، عیسی زارع پور در جلسه آنالیز طرح توسعه شبکه دسترسی ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری با هدف ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته به وسیله شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطات ثابت (FCPها) که در این پروژه با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طرف قرارداد هستند تأکید کرد: این پروژه، یک پروژه راهبردی و ملی است و نباید صرفاً به آن به عنوان یک پروژه ارتباطی نگاه کرد.

دولت برای توسعه شبکه فیبر نوری با جدیت پای کار آمد

وی اضافه کرد: امروز ارتباطات به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل شده است و کوشش وزارت ارتباطات این است که یک شبکه پرسرعت، با کیفیت و امن مبتنی بر فیبرنوری را برای مردم عزیز کشورمان فراهم کند و بر بستر آن، انواع خدمات متنوع و با کیفیت را ارائه دهیم.

وزیر ارتباطات با تأکید بر اینکه طبیعی است که کارهای بزرگ موانع بزرگی هم دارد ولی نباید از این موانع ترسید گفت: از همان ابتدایی که ما مطرح کردیم در پی راه اندازی 20 میلیون پورت مبتنی بر فیبرنوری برای منازل و کسب وکارها هستیم، خیلی ها آن را نشدنی خواندند، البته شاید احساس این بود که دولت با این پروژه بزرگ همراهی نکند. اما شاهد بودید که دولت با جدیت پای کارآمد و موانع بزرگ یک به یک کنار زده شد. توسعه شبکه دسترسی ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری، یک پروژه راهبردی و ملی است و نباید صرفاً به آن به عنوان یک پروژه ارتباطی نگاه کرد.

زارع پور با اشاره به طرح بعضی موانع از سوی شرکت های توسعه دهنده شبکه فیبرنوری گفت: این اطمینان را می دهم در لایه های بالا و در سطح هیئت دولت مسئله ای از بابت همراهی با این پروژه وجود ندارد اما در لایه های پایین تر طبیعی است که هنوز شاهد بعضی عدم همراهی ها باشیم هرچند معتقدم که جای نگرانی وجود ندارد و این موانع هم انشالله حل خواهند شد.

وی با بیان اینکه توسعه شبکه فیبرنوری نیازمند عزم ملی در میان همه دستگاه ها است، گفت: قطعاً ما نیز در وزارت ارتباطات کوشش خواهیم کرد که پیگیری های خود را افزایش دهیم تا مسئله هماهنگی بین دستگاهی به بدنه سازمان ها، وزارتخانه ها، استانداران و فرمانداران منتقل گردد تا همه احساس نمایند که در حال همراهی با یک پروژه ملی هستند.

وی توضیح داد: در سطح مردم هم اهمیت این پروژه باید فرهنگ سازی گردد و آن ها را مشتاق به بهره برداری از اینترنتی کرد که سرعت آن 100 برابر سرعت فعلی شبکه های ارتباطی است.

در ابتدای این جلسه مدیران شرکت های خصوصی توسعه دهنده شبکه دسترسی مبتنی بر فیبرنوری گزارشی از اقدامات، مسائل و موانع پیشرو ارائه و انتظارات و درخواست های خود برای تسریع در پیشرفت این پروژه مطرح کردند.

پس از آن صادق عباسی شاهکوه، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، بابیان اینکه تقریباً هر دو هفته یک بار با شرکت های توسعه دهنده شبکه فیبرنوری جلسه داریم، تأکید کرد که همیشه برای برطرف دغدغه های این شرکت ها کوشش می کنیم.

وی اضافه کرد: به موازات این جلسات نیز به طور مرتب برای کنار زدن موانع پیش روی شرکت ها، جلساتی با سازمان ها و وزارتخانه های مرتبط با این پروژه برگزار می کنیم و کوشش نموده ایم به چارچوبی از همکاری های مشترک دست پیدا کنیم تا فرایند پیشرفت این پروژه تسریع گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 مرداد 1401 بروزرسانی: 27 مرداد 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1508

به "دولت برای توسعه شبکه فیبر نوری با جدیت پای کار آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت برای توسعه شبکه فیبر نوری با جدیت پای کار آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید