زمان بازگشایی مدارس روستایی و عشایری

به گزارش بی نهایت اس ام اس، تهران (پانا) - معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در رادیو گفت وگو از بازگشایی مدارس روستایی و عشایری در مهرماه به شکل حضوری با ملاک تعداد دانش آموزان اطلاع داد و گفت هر مدرسه ای که کد روستایی دارد از اول مهر بازگشایی خواهد شد.

زمان بازگشایی مدارس روستایی و عشایری

علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در برنامه صبح و مصاحبه درمورد فرارسیدن سال تحصیلی تازه و نحوه شروع به کار مدارس اظهار کرد: تکلیف ما درباره از سرگیری آموزش های حضوری و استمرار جریان آموزش و شروع آن در مهر ماه و استمرار آن تا خاتمه سال تحصیلی روشن است.

وی با ذکر این نکته که شکل و فرم ارائه آموزشه ا با توجه به شرایط کرونایی قابل تغییر است اضافه کرد: با توجه به اینکه روز ورود به مدرسه و آموزش رسمی یک روز ویژه و فراموش نشدنی است لذا امروز مراسم مختصر و خیلی محدودی برای دانش آموزان کلاس اول ابتدایی و پیش دبستانی برگزار می گردد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اعلام اینکه جریان آموزش و یادگیری از ابتدای مهر شروع می گردد گفت: نسخه تازه برنامه شاد روز گذشته راه اندازی شد و معلمان می توانند آموزش های خود را به وسیله این نرم افزار به دانش آموزان ارائه دهند.

کمرئی به دومین بستر یادگیری و آموزش ها اشاره و اظهار کرد: آموزش های تلویزیونی از سوم مهرماه برای همه دروس تئوریک و نظری و بعلاوه بخشی از دروس فنی در شاخه کارودانش ارائه خواهند شد.

این مقام مسئول ارائه بسته های آموزشی به دانش آموزانی که به بستر اول و دوم دسترسی ندارند را هم به اسم سومین بستر یادگیری معرفی و اسم کرد: سال جاری بیشترین جهت گیری ما به سمت توسعه آموزش های حضوری و بازگشت به آموزش های حضوری است.

کمرئی با اعلام اینکه سال جاری بازگشایی مدارس به شکل حضوری در دستور کار ما قرار گرفته است گفت: تعطیلی 19 ماهه مدارس، جامعه معلمان و دانش آموزان و خانواده ها را دچار مشکل نموده و لذا از یک ماه قبل زمینه سازی روانی برای این کار در حال اجرا است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از هماهنگی با وزارت بهداشت سخن گفت و اضافه کرد: دستورالعمل ها و شیوه نامه های بهداشتی برای مدارس ارسال شده و اقلام بهداشتی هم به مدارس توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه آمادگی های لازم برای پذیرش حضوری دانش آموزان فراهم شده متذکر شد: البته بازگشایی مدارس شهری برای دانش آموزان هنوز به صورت گسترده امکانپذیر نیست.

کمرئی از بازگشایی مدارس روستایی و عشایری در مهر ماه به شکل حضوری با ملاک تعداد دانش آموزان اطلاع داد و گفت: هر مدرسه ای که کد روستایی دارد از اول مهرماه بازگشایی خواهد شد و از نیمه دوم مهر ماه هم مدارس روستایی و عشایری که جمعیت کلاسهایش کمتر از 30 نفر باشد با رعایت شیوه نامه ها بازگشایی می شوند.

کمرئی واکسیناسیون عمومی، استفاده همه دانش آموزان از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را سه مولفه مهم برای بازگشایی مدارس به شکل حضوری برشمرد و گفت: اگر واکسیناسیون در آبان ماه تمام و اعلام گردد با اطمینان از شرایط، برنامه ها را اجرا می کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 مهر 1400 بروزرسانی: 13 مهر 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1201

به "زمان بازگشایی مدارس روستایی و عشایری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان بازگشایی مدارس روستایی و عشایری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید