ببینید ، بدون کنکور دکتر و پرستار شوید!

به گزارش بی نهایت اس ام اس، گفته می گردد پذیرش دانشجو از میان فارغ التحصیلان علوم انسانی، برای رشته های مامایی و بهداشت، شروع شده است. آنطور که بعضی نمایندگان مجلس و اعضای نظام پزشکی اعلام می نمایند، این بار اولی است که ماجرای پذیرش دانش آموز علوم انسانی برای بعضی از رشته های مرتبط با نظام سلامت، مطرح می گردد.

ببینید ، بدون کنکور دکتر و پرستار شوید!

به گزارش خبرنگاران، ماجرای پذیرش دانش آموزان گروه علوم انسانی برای بعضی از رشته های مرتبط با نظام سلامت، سبب نگرانی متخصصان حوزه سلامت شده و این اتفاق ضربه به نظام سلامت است. به گفته رئیس هیأت مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ، در بعضی منطقه ها محروم دوره های آموزشی رشته های پزشکی برگزار می گردد که آن منطقه، توان ارائه خدمات مرتبط با آن آموزش ها را هم ندارد.

در ماه های اخیر طرح های عجیب و غیرکارشناسی شده و آسیب رسان در حوزه سلامت دیده شده که کارشناسان معتقدند قطعا در آینده صدمات بسیاری را به سلامت مردم ایران وارد خواهد نمود.

به گفته جلیل کوهپایه زاده، معاونت آموزشی وزارت بهداشت موافق پذیرش دانشجو با سوابق تحصیلی و بدون آزمون در رشته های علوم پزشکی نیست.

موید علویان، رئیس هیأت مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ هم گفت: مگر سازمان سنجش می تواند برای دانشگاه های علوم پزشکی دانشجو پذیرش کند و وزارت بهداشت بگوید من موافق نیستم؟! این تصمیمات بر مبنای تدبیر نیست. چطور یک ماما بدون اینکه سنجش گردد و بدون اینکه آموزش های پایه ای این رشته را گذرانده باشد، می تواند وارد این بخش گردد؟

آمار متقاضیان علوم انسانی کنکور سال جاری، به طور چشمگیری بالا بود.

احسان جمالی، معاون فنی سازمان سنجش هم نسبت به کاهش متقاضیان ریاضی اعلام نگرانی کرد و درباره علوم انسانی ها گفت: متقاضیان به رشته هایی گرایش دارند که بازار بهتری داشته باشد.

محمدعلی محسنی بندپی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم گفت: برای نخستین بار است که چنین تصمیمی گرفته می گردد و درصورت تحقق این موضوع، فاجعه ای در نظام سلامت رخ خواهد داد. نظام سلامت یکی از ارکان اساسی تمام دولت هاست.

چشم پزشکی و اپتومتری، زنان و زایمان و مامایی و رشته هایی هستند که نظام پزشکی، بین آنها مرز مشخص نموده؛ حالا چه رسد به اینکه فردی از پایه آموزشی دیگر، وارد رشته های تخصصی گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1401 بروزرسانی: 23 مرداد 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1506

به "ببینید ، بدون کنکور دکتر و پرستار شوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ببینید ، بدون کنکور دکتر و پرستار شوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید