علی نژاد: قرار است تا انتها دولت صد درصد سهام استقلال و پرسپولیس واگذار گردد، 300 کرسی بین المللی داریم

به گزارش بی نهایت اس ام اس، مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت، فرآیند خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در حال اجرا است.

علی نژاد: قرار است تا انتها دولت صد درصد سهام استقلال و پرسپولیس واگذار گردد، 300 کرسی بین المللی داریم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی شبکه ورزش، مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان در برنامه کادر فنی گفت: از سال 2010 اتفاقات خوبی برای ایران در بازی های آسیایی و المپیک رخ داد. تحلیل من در این مدت مثبت است. ما در المپیک جوانان رتبه هفتم را به دست آوردیم. ما در رده های سنی پایه توانستیم موفقیت های خوبی به دست آوریم.

وی ادامه داد: ورزش قهرمانی مؤلفه های زیادی برای موفقیت دارد. ما 300 کرسی بین المللی داریم. البته تأثیر این کرسی ها مهم است. در جایی که قانون می نویسند، کمیته های فنی در فدارسیون های دنیای تأثیر زیادی دارند. در جودو ما یک تغییر قانون داشتیم که باعث شد اُفت زیادی کنیم. اگر ما می توانستیم جلوی آن قانون را بگیریم، اتفاقات بهتری در جودو می افتاد. در کشتی هم چنین اتفاقی افتاده است. ما توانستیم چند کرسی خوب بگیریم، اما کار را به گونه ای جلو بردیم که چند فدراسیون کرسی های خوبی در حوزه بین الملل بگیرند.

علی نژاد خاطر نشان کرد: تحریم های ظالمانه ای که توسط آمریکا برای ما ایجاد شد، باعث شد مبادلات بانکی تحت تأثیر قرار بگیرد. در راستای همین تحریم ها علی رغم اینکه فیفا و AFC می خواهند پول ما را بدهند، اما مبادلات بانکی این اجازه را به ما نداده است. در ابتدای سال 99 شرایط برای ما مقداری بهتر شده و قرار است فیفا مطالبات ما را بدهد، اما هنوز در AFC این مسئله صورت نگرفته است. امیدوارم با رفتن ترامپ شرایط به گونه ای باشد که بتوانیم راحت تر کارهای بانکی را انجام دهیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص مسئله خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: مسائل زیادی درباره زیرساخت خصوصی سازی این دو باشگاه وجود داشت. نزدیک به یک سال و نیم است که می خواهیم کارهای زیرساختی را انجام دهیم و با اقدامات متعددی که انجام شد، دو استادیوم برای هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه اضافه نمود: 710 میلیارد تومان سرمایه باشگاه استقلال است و این ارزش گذاری در حال به روز رسانی است. هفته پیش جلسه معارفه را داشتند. پرسپولیس به لحاظ سال اقتصادی یک ماه از استقلال جلوتر است. امیدواریم که بتوانیم در سریع ترین حالت ممکن عرضه اولیه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را ارائه دهیم. ما در حال حاضر یک ریالی هم نمی توانیم هزینه کنیم، چون هزینه کرد برای ورزش حرفه ای ممنوع است. ما صد درصد سهام را می خواهیم واگذار کنیم و قرار است تا سرانجام دولت فعلی این مسئله صورت بگیرد، اما اگر این فرآیند در این دولت انجام نشد، باید دولت بعدی این کار را انجام دهد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 865

به "علی نژاد: قرار است تا انتها دولت صد درصد سهام استقلال و پرسپولیس واگذار گردد، 300 کرسی بین المللی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: قرار است تا انتها دولت صد درصد سهام استقلال و پرسپولیس واگذار گردد، 300 کرسی بین المللی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید