فرصت 2 هفته ای نظام مهندسی برای امکان دسترسی به سامانه های خدمات مهندسی

به گزارش بی نهایت اس ام اس، تهران (پانا) - معاون مسکن و ساختمان طی ابلاغیه ای به مدیران کل راه و شهرسازی، سازمان های نظام مهندسی ساختمان و نظام کاردانی را مکلف کرد تا طی دو هفته امکان دسترسی به سامانه های عضویت و دیگر سامانه های نظارتی را برای دفتر توسعه مهندسی ساختمان و اداره کل راه و شهرسازی استان ها فراهم کنند.

فرصت 2 هفته ای نظام مهندسی برای امکان دسترسی به سامانه های خدمات مهندسی

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان طی مکاتبه با مدیران کل راه و شهرسازی استان های سراسر کشور، خواست تا در مکاتبه با سازمان های نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان، حداکثر ظرف مدت دو هفته امکان دسترسی به سامانه های نظارتی را برای ادارات کل راه و شهرسازی استان ها و دفتر توسعه مهندسی ساختمان فراهم کنند.

در متن این ابلاغیه آمده است: در اجرای مفاد قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان از جمله ماده 26 قانون مذکور و ایفای وظایف نظارتی محوله به این وزارتخانه مبتنی بر بررسی عملکرد سازمان های نظام مهندسی ساختمان استانی، ضروری است سازمان های نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان آن استان ظرف حداکثر دو هفته از تاریخ این بخشنامه، امکان دسترسی به سامانه های عضویت، صدور پروانه های اشتغال به کار اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین سامانه های عملکردی همانند سامانه ارجاع نظارت، آبفا، نظارت و بازرسی گاز، تفکیکی آپارتمان، کنترل نقشه، ماده 27 و ... را برای آن اداره کل و همچنین دفتر توسعه مهندسی ساختمان ایجاد کنند.

بر این اساس، سازمان های موصوف موظفند ترتیبی اتخاذ کنند تا از تاریخ اول دی 1400، کلیه خدمات مهندسی که از طریق اعضای حقیقی و حقوقی سازمان ارایه می شود در سامانه های مربوط ثبت شود.

قابل ذکر است شرح وظایف هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان استان به شرح مقرر در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آیین نامه های منبعث از آن و بخشنامه های ابلاغی، عدم انجام یا بی توجهی یا تعلل در انجام وظایف و اجرای کامل این ابلاغیه، تخلف انتظامی رییس و اعضای هیات مدیره سازمان استان بوده و آن اداره کل موظف به برخورد قانونی با متخلفان خواهد بود.در عین حال پیگیری موضوع تا حصول نتیجه و ارایه گزارش اقدامات اجرا شده به این معاونت، مورد تاکید است.

گفتنی است، مدیرکل دفتر توسعه مهندسی در جلسه اعطای اعتبارنامه اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی تهران اعلام کرده بود که تدابیری برای تشدید نطارت بر عملکرد هیات مدیره های سازمان های نطام مهندسی پیش بینی شده که به زودی ابلاغ می شود و این ابلاغیه در همان راستا نیز تدوین و ارایه شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1282

به "فرصت 2 هفته ای نظام مهندسی برای امکان دسترسی به سامانه های خدمات مهندسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت 2 هفته ای نظام مهندسی برای امکان دسترسی به سامانه های خدمات مهندسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید