هدیه تهرانی؛ کم فاصله با مردم

به گزارش بی نهایت اس ام اس، سینما دیلی/ یک- اواخر دهه 70، مجله ای با هدیه تهرانی -که تازه اسم و رسمی در سینمای ایران به دست آورده بود- مصاحبه ای ترتیب می دهد. در ابتدای این مصاحبه به رسم مصاحبه های آن دوره از هدیه تهرانی می پرسند رنگ مورد علاقه شما چیست؟ غذای باب طبعتان چه غذایی است؟ چه ماشینی را دوست دارید و... . به یاد دارم هدیه تهرانی همان ابتدا در جواب گفت: رنگ مورد علاقه من چه اهمیتی برای شما دارد؟ غذا و ماشین مورد علاقه ام را بگویم که چه بشود؟ مصاحبه کننده پاسخ داد: مَردم دوست دارند بدانند، تهرانی گفت: یعنی مردم اینقدر بی کارند؟! و تا پایان با مصاحبه کننده به بحث پرداخت و در پایان گفت: من شما را نمی فهمم، علاقه ای هم به نگاهتان ندارم، اشتباه کردم این مصاحبه را پذیرفتم!، مصاحبه کننده دلخورانه پاسخ داد: این حرف شما توهین به ما و مخاطبان ماست، همه چهره های محبوب تا به الان به این سوال ها پاسخ دادند و ما همین حرف های شما را چاپ می کنیم تا مردم شما را بهتر بشناسند! و تهرانی گفت مسئله ای نیست، همین ها را چاپ کنید، و مصاحبه به پایان رسید... پای آن مصاحبه خشکمان زده بود. تا پیش از آن، ما نوجوانِ آن روزها، از یک اِستارِ سینما و حتی موزیسین ها و فوتبالیست ها، هیچگاه مصاحبه ای این چنین نخوانده بودیم. همه اِستارها همیشه با ذوق و هیجان از رنگ و غذا و ماشین مورد علاقه شان می گفتند...

هدیه تهرانی؛ کم فاصله با مردم

دو- امروز دو دهه از آن روزها می گذرد، اما هرچه زمان پیش رفت و گام به جلو نهادیم، فهمِ ابعادِ آن گفت وگو برایمان روشن تر شد. هدیه تهرانی، زنی منقطع از رسانه ها و محیطِ مِدیا، به دور از حواشی و شوآف، بدونِ هرگونه جلوه گری، در همه این سال ها، هیچ گونه شباهتی به دیگر سلبریتی های ایرانی نداشت. پیرامونِ هدیه تهرانی هنوز اطلاعات اندک است، و شناخت از او، اندک تر. او با آن شمایلِ سرد و سنگی، در همه این سال ها، همیشه دور از دسترس بود، همیشه با فاصله دیده شد، و همیشه گنگ و مبهم و رازآلود می نِمود.

سه- با این حال در هیچ سالی به اندازه 98، نام هدیه تهرانی تیتر شبکه های اجتماعی نبود و هیچ سالی به اندازه این سال، ویدیوها و عکس های او تکثیر و منتشر و دست به دست نشد. آن هم بدون آنکه مصاحبه ای کند، یا به تلویزیون برود و بر موجی سوار شود و جنجالی بسازد. او از ابتدای 98 تا کنون، در کنار کمپین هایش در حمایت از پاکیزگیِ طبیعت و حقوق حیوانات؛ در هرجایی از ایران که بحران و فاجعه ای رخ داد، سریعاً پا به میدان گذاشت و برای کمک رسانی و جمع آوری کمک ها شتافت. او پشت کیبورد و موبایل ننشست؛ تنها کنش و واکنش اش هم، مشکی کردن پروفایل اینستاگرام اش نبود! او برای حمایت از سیل زدگان، چند ماه در میان شان بود و تا به این لحظه، هنوز در میان شان است. چند روز قبل، ویدیویی تازه از او منتشر شد که در این شرایطِ هولناک، جهت مقابله با ویروس کرونا به بیمارستان ها رفته و در حال کمک و بسته بندی و ارسال تجهیزاتِ پزشکی به مناطق محروم است. این در شرایطی است که بسکمک از فعالیت های انسان محبت آمیز هدیه تهرانی به دلیل اهلِ شوآف نبودن این بازیگر، خبرش منتشر نمیشود و به گوش کسی نمیرسد.

چهار- باری... هدیه تهرانی سال هاست به دور از حاشیه، از تهران مهاجرت کرده به شمالِ کشور؛ و آنجا هم در کم ترین فاصله با مَردم در حال کمک رسانی به آسیب دیدگان است. اما این را هم رسانه ای نکرده و کس نمی داند. همان طور که پس از گذشتِ دو دهه از آن مصاحبه عجیب، هنوز علائق و سلایقِ شخصی اش را پنهان میدارد و از رسانه ها و مِدیا فراری ست. او همیشه در هاله ای از راز و ابهام به سر برده. در هاله ای بزرگ، که این ستاره تک افتاده و کم حرف را، صاحب کاریزمایی یگانه کرده است.

نویسنده: حسین لامعی

منبع: همگردی
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 304

به "هدیه تهرانی؛ کم فاصله با مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدیه تهرانی؛ کم فاصله با مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید