هفت تپه به بیت المال بازگشت

به گزارش بی نهایت اس ام اس، تهران (پانا) - قوه قضاییه بیان کرد که با ورود دستگاه های مختلف نظارتی اعم از دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور و اعتراض به رأی هیات داوری، دادخواست ابطال واگذاری پرفساد شرکت هفت تپه به دادگاه ویژه حقوقی رسیدگی کننده به پرونده های مساله دار خصوصی سازی ارجاع شد و پس از برگزاری جلسات رسیدگی دادگاه در زمستان سال گذشته، رای ابطال واگذاری هفت تپه صادر گشت. براساس این رأی صادره، مالکیت این شرکت باید به دولت واگذار شود.

هفت تپه به بیت المال بازگشت

به گزارش قوه قضاییه، دستگاه قضایی در دوره تحول با دستور ویژه ایت الله رییسی با قاطعیت به بحث بعضی کژکارنمودها در اجرای اصل 44 قانون اساسی و واگذاری های بی ضابطه و شائبه دار ورود نموده و در این زمینه احکامی صادر و اقداماتی اجرا شده است.

پس از ابطال واگذاری های شائبه دار و فسادآمیز بنگاه ها و واحدهای فراوریی نظیرهپکو، ایران ترانسفو، ماشین سازی تبریز،شرکت فراوری نیروی برق شاهرود، شرکت آب و خاک پارس، شرکت کشت و صنعت دامپروری مغان، سیلوی سنقر، شرکت تراورس البرز ، شرکت فولاد میبد و …حالا با ورود دستگاه قضایی، شرکت هفت تپه نیز از واگذاری معیوب رهایی یافت و به بیت المال بازگشت.

سال گذشته بود که تصمیم گیری پیرامون واگذاری شائبه دار شرکت هفت تپه توسط سازمان خصوصی سازی به هیات داوری محول شد.

با ورود دستگاه های مختلف نظارتی اعم از دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور و اعتراض به رأی هیات داوری، دادخواست ابطال واگذاری پرفساد شرکت هفت تپه به دادگاه ویژه حقوقی رسیدگی کننده به پرونده های مساله دار خصوصی سازی ارجاع شد و پس از برگزاری جلسات رسیدگی دادگاه در زمستان سال گذشته، رای ابطال واگذاری هفت تپه صادر گشت.

براساس این رأی صادره، مالکیت این شرکت باید به دولت واگذار شود.

بنابراین گزارش تحقیقات و مستندات نشان می دهد، علت تاخیر در اعلام حکم این دادگاه، تمهید شرایط انتقال مالکیت توسط دولت و جلوگیری از بوجود آمدن مسائل کارگری بوده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1026

به "هفت تپه به بیت المال بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفت تپه به بیت المال بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید