وزیر نفت هر جا در اجرای قانون هوای پاک کم می آورد از شورای عالی امنیت ملی استفاده می نماید

به گزارش بی نهایت اس ام اس، آصفری گفت: وزیر نفت هر جا در اجرای وظایف قانونی خود در راستای تحقق قانون هوای پاک کم می آورد از شورای عالی امنیت ملی استفاده می نماید.

وزیر نفت هر جا در اجرای قانون هوای پاک کم می آورد از شورای عالی امنیت ملی استفاده می نماید

محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک در تذکری شفاهی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: براساس قانون هوای پاک که مصوب مجلس است وزارت نفت وظایفی برعهده دارد و وظیفه همه دستگاه ها در این قانون تعریف شده است. وزارت نفت وظیفه دارد که سوخت استاندارد در اختیار نیروگاه ها قرار دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه وزیر نفت هر جا در اجرای وظایف قانونی خود در راستای تحقق قانون هوای پاک کم می آورد از شورای عالی امنیت ملی استفاده می نماید. امروز وزارت نفت دست به دامن شورای عالی امنیت ملی شده و سوال این است که آیا شورای عالی امنیت ملی کار دیگری ندارد که به موضوع استفاده سوخت مازوت در نیروگاه ها ورود نموده است؟ با نامه ای که وزارت نفت به شورای عالی امنیت ملی نوشته است اجازه داده شده تا نیروگاه ها در کنار شهر از سوخت مازوت استفاده نمایند. در حالی که به شدت در آلودگی هوا تاثیرگذار است و مردم را با مشکل روبرو می نماید.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: سوال این است که استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها چه ربطی به شورای عالی امنیت ملی دارد؟ وزارتخانه باید به نیروگاه ها سوخت استاندارد دهند. رئیس جمهور در سفری که به اراک داشتند دستور دادند که در نیروگاه ها باید از سوخت گاز استاندارد استفاده گردد تا منجر به آلودگی هوا نگردد.

قانون هوای پاک که در سال 96 تصویب شد دستگاه های اجرایی از جمله وزارت نفت وزارت کشور ، وزارت نیرو، نیروی انتظامی، شهرداری، سازمان حفاظت محیط زیست و صدا و سیما و ... را مکلف نموده است که هر یک به تناسب وظایف خود، اقداماتی را برای کنترل آلودگی هوا در کشور اجرایی نمایند.

طبق گزارش دیوان محاسبات کشور فقط حدود 10 درصد از احکام قانون هوای پاک در سال 1400 به صورت کامل اجرا شده است.

خبرنگاران سیاسی مجلس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 آذر 1401 بروزرسانی: 6 آذر 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1554

به "وزیر نفت هر جا در اجرای قانون هوای پاک کم می آورد از شورای عالی امنیت ملی استفاده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نفت هر جا در اجرای قانون هوای پاک کم می آورد از شورای عالی امنیت ملی استفاده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید