پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 22 آذرماه ماه 1401

به گزارش بی نهایت اس ام اس، آسمان تهران امروز آفتابی پیش بینی شده است و دما در طول شب از سه درجه به مرور و در طول روز به نه درجه می رسد. هوای مرکز امروز در شرایط ناسالم قرار گرفته است.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 22 آذرماه ماه 1401

به گزارش خبرنگاران؛ بر اساس آخرین پیش بینی های هواشناسی از فردا سه شنبه 22 آذر روند افزایش دمای مرکز شروع می گردد و بعلاوه فردا نیز تداوم آلودگی هوا در تهران پیش بینی می گردد.

آسمان تهران فردا (22 آذر ماه) نیمه آفتابی با حداقل دمای 4 و حدبیشتر دمای 10درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (23 آذر ماه) ابری با حداقل دمای 6 و حدبیشتر دمای 11 درجه سانتیگراد و برای روز پنج شنبه (24 آذر ماه) ابری با حداقل دمای 6 درجه و با حدبیشتر دمای 13 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

آخرین شرایط آلودگی هوای تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون روی عدد 119 یعنی در شرایط ناسالم قرار گرفته است.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 138 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قرمز قرار داشت.

براین اساس دستورالعمل احتیاطی صادره از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و بچه ها جزو گروه های حساس محسوب می شوند و باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می گردد نفس کشیدن تاحدی سخت تر از حالت طبیعی صورت بگیرد. کار کردن در باغچه، فعالیت شدید خارج از منزل مانند دویدن و ... از جمله این کارهاست.

شرایط آب و هوای کشور در چند روز آینده

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا و شروع بارش برف و باران در شمال غرب، غرب و جنوب غرب اطلاع داد و برای 7 شهر هشدار سطح زرد صادر کرد.

بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی طی 24 ساعت آینده در بیشتر منطقه ها کشور جو آرامی پیش بینی شده است. فردا سه شنبه با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در بعضی منطقه ها واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران ابرناکی، رگبار باران و وزش باد روی می دهد و در منطقه ها سردسیر و ارتفاعات بارش برف پیش بینی شده است.

چهارشنبه در غرب، شمال خوزستان، دامنه های و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده روی می دهد. پنجشنبه بارش در غرب و جنوب غرب تقویت می گردد و گستره آن استان های بوشهر، فارس و نوار غربی اصفهان را نیز در بر می گیرد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز آدینه در بعضی منطقه ها جنوب غرب و شمال استان های فارس و بوشهر بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

طی 2 روز آینده در شهر های صنعتی و پرجمعیت به ویژه تهران، کرج، تبریز، اراک، سمنان و اصفهان تداوم آلودگی هوا و افزایش آلاینده های جوی پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 آذر 1401 بروزرسانی: 21 آذر 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1560

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 22 آذرماه ماه 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 22 آذرماه ماه 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید