کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر بستری ها در فرانسه تا تایید ارتباط بین تزریق آسترازنکا با لخته شدن خون

به گزارش بی نهایت اس ام اس، یکی از مقامات آژانس دارویی اروپا ارتباط بین تزریق واکسن آسترازنکا و لخته شدن خون در برخی موارد را تایید نموده و نهادهای بهداشتی فرانسه هم از افزایش چشمگیر آمار بستری ها در بخش های مراقبت های ویژه خبر داده اند.

کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر بستری ها در فرانسه تا تایید ارتباط بین تزریق آسترازنکا با لخته شدن خون

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، انواع جهش یافته ویروس کرونا همچنان در اروپا جولان می دهد و دردسرهای زیادی را برای شهفرایندان و مقامات این اتحادیه ایجاد می نماید.

افزایش درخواست ها برای اعمال محدودیت های واحد در سراسر آلمان

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که درخواست ها برای اعمال قوانین واحد در سراسر آلمان برای مهار کرونا افزایش می یابد.

مارکوس زودر، رئیس حزب سوسیال مسیحی از این طرح حمایت نموده و اعلام نموده که در صورت لزوم به وسیله قوانین فدرال آلمان این امر را محقق می نماید. وی تاکید نمود: حالا این مسئله ضرورت دارد که اقداماتی مشترک را شروع کنیم و نه اقدامات بی انتها کوچک را در پیش گیریم.

این مقام آلمانی از اعمال قرنطینه سختگیرانه ای که همه به آن پایبند باشند سخن گفته است.

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم بر لزوم اقدامات واحد و سراسری توسط دولت و همه ایالات برای مهار کرونا تاکید نمود.

وی شب گذشته در مصاحبه با یک رسانه آلمانی تاکید نمود که مهم نیست از چه راهی این امر محقق گردد؛ به وسیله صلاحیت بیشتر دولت فدرال و یا توافق ایالات، مهم این است که این اتفاق بیفتد. وی با تاکید بر اینکه نرخ مبتلایان به ازای هر 100 هزار نفر در ایالات نباید بیش از 100 نفر باشد بر لزوم بیشترین یکنواختی و اتحاد ممکن بین دولت و هر 16 ایالت تاکید نمود.

وزیر بهداشت آلمان همچنین تاکید نمود :به وسیله واکسیناسیون و تست گیری به تنهایی نمی توان موج سوم کرونا را در هم شکست. باید ارتباطات و به این ترتیب سرایت ها کاهش یابد. در این راستا ارتباطات خصوصی، مدارس و مهد کودک ها و همچنین محیط های کاری سه زمینه اصلی هستند که باید مد نظر قرار گیرند.

وزیر بهداشت آلمان همچنین تاکید نمود که در اینجا منظور اعمال یک قرنطینه است که موج سوم را به گونه ای بشکند که ما بعد از آن با تست گیری بیشتر و امنیت بیشتر بتوانیم زمینه های تعیینی را بازگشایی نموده و در مراحل بعدی به وسیله واکسیناسیون تفاوت های چشمگیری در اوضاع ایجاد کنیم.

اشپاهن بار دیگر بر وعده خود مبنی بر اینکه تا اواخر تابستان همه شهفرایندان یک دوز واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد تاکید نمود.

298 مرگ روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 9677 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 298 مورد مرگ کرونایی جدید اطلاع داده است.

یک چهارم شهفرایندان مجارستانی علیه کرونا واکسینه شده اند

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان هم اعلام نموده که بعد از رسیدن به هدف واکسیناسیون مرحله ای در این کشور کاهش محدودیت ها در پیش گرفته خواهد شد.

وی اضافه کرد: ما امروز به یک مرحله مهم رسیده ایم، ویروس کرونا جنگی را علیه ما راهنمایی می نماید و تنها سلاحی که با آن می توان پیروز شد واکسن است.

وی اعلام نمود که حدود دو و نیم میلیون از مردم کشورش یعنی یک چهارم جمعیت اولین دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

نخست وزیر نجارستان از کاهش بعضی محدودیت ها از امروز (چهارشنبه) در کشورش اطلاع داد.

تمدید محدودیت ها در شرق اتریش و پایتخت

با توجه به موارد بالای مبتلایان به کرونا در شرق اتریش سباستین کورتس، صدر اعظم این کشور قرنطینه سخت در این منطقه را تمدید کرد. وی از تمدید قرنطینه سخت در این منطقه تا 18 آوریل اطلاع داد.

افزایش چشمگیر بستری شدگان در اورژانس های فرانسه

شمار بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه فرانسه با 5626 مورد به بالاترین حد در امسال میلادی رسیده است. وزارت بهداشت فرانسه اعلام نموده که در عرض 24 ساعت تعداد این بیماران 193 مورد افزایش داشته است.

اعتراضات خشونت بار ضد محدودیت ها مقابل مجلس ایتالیا

در اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در مقابل مجلس ایتالیا در رم درگیری های بین پلیس و معترضان اتفاق افتاده و بعضی کوشش کردند تا به ساختمان مجلس حمله ور شوند.

بر اساس اطلاعات رسانه های ایتالیایی حداقل یک نیروی پلیس در این درگیری ها مجروح شد. چندین معترض هم دستگیر شدند.

در بین معترضان کارکنان رستوران ها، مغازه ها و ورزشگاه های ورزشی دیده می شدند که علیه محدودیت های اعمال شده برای مشاغل خود اعتراض داشتند.

تعدادی از معترضان کوشش کردند موانع موجود در مقابل صندلی نمایندگان را بشنمایند. بعضی معترضان مواد آتش زا پرتاب کردند. بسیاری از معترضان از ماسک استفاده نمی کردند.

یک مرد هم مقداری شاخ و خز روی سر خود گذاشته بود تا به این ترتیب حمله خشونت آمیز به کنگره آمریکا در ژانویه سال 2021 را یادآوری کند.

دادستانی رم چند روز پیش هم اعلام نمود چهار نفر را به دلیل تهدید روبرتو اسپرانتزا، وزیر بهداشت ایتالیا به مرگ بازداشت نموده است.

یک مقام بهداشتی اروپا ارتباط بین تزریق واکسن آسترازنکا و لخته شدن خون را تایید کرد

مارکو کاوالری، مسئول سیاست گذاری واکسیناسیون در آژانس دارویی اروپا (EMA) ارتباط بین تزریق واکسن کرونای آسترازنکا و لخته شدن خون در عروق بعضی واکسینه شدگان را تأیید کرد.

او در گفت وگو با روزنامه ایتالیایی ایل مساجرو گفت: به عقیده من، ما اکنون می توانیم بگوییم، روشن است که ارتباطی میان این موارد و تزریق این واکسن وجود دارد.

او در عین حال، در این گفت وگو که سه شنبه 6 آوریل در این روزنامه منتشر شده اضافه کرد: با این همه ما هنوز نمی دانیم که این واکنش به چه دلیلی ایجاد می گردد.

او اضافه کرد که کارشناسان آژانس دارویی اروپا سعی دارند تعیین نمایند که این واکسن چگونه منجر به خون لختگی می گردد. کاوالری یادآور شد که این عارضه بیش تر در افراد جوان دیده شده است.

با شروع واکسیناسیون عمومی با واکسن شرکت بریتانیایی ـ سوئدی آسترازنکا (واکسن آکسفورد) در اروپا ده ها مورد لخته شدن خون به ویژه در عروق مغزی گزارش شد که اگرچه نسبت به کل واکسینه شدگان بالا نبود اما به دلیل خطرآفرینی آن به توقف واکسیناسیون در بعضی کشورها انجامید.

بعد از این که آژانس دارویی اروپا در اواسط مارس اعلام نمود، این واکسن مؤثر و ایمن است واکسیناسیون با آسترازنکا از سر گرفته شد. با این همه بروز مواردی جدید از لخته شدن خون به تصمیم های تازه و ایجاد محدودیت های سنی در استفاده از آن انجامید. برای نمونه در آلمان استفاده از واکسن آسترازنکا برای افراد بالای 60 سال مجاز شده است.

در بریتانیا که خود به واسطه دانشگاه آکسفورد در توسعه این واکسن نقش داشته بعد از واکسینه کردن بیش از 18 میلیون نفر با این واکسن 30 مورد لختگی خون گزارش شد که در هفت مورد به مرگ انجامید.

اتریش برخورد ژئوپلیتیکی با واکسن روسی را رد کرد

صدراعظم اتریش با انتقاد از دخالت مسائل ژئوپلیتیکی در واکسیناسیون و سلامت شهفرایندان اتحادیه اروپا، گفت: ثبت ملی واکسن اسپوتنیک-وی در این کشور، به زمان تأخیر در تأیید این واکسن روسی توسط آژانس دارویی اروپا بستگی دارد.

اعلام نمود که در فرایند ثبت واکسن روسی اسپوتنیک-وی توسط آژانس دارویی اروپا (EMA) نباید مسائل ژئوپلیتیکی مطرح باشد.

وی با یادآوری اینکه زمان ثبت ملی واکسن اسپوتنیک روسیه در اتریش بستگی به زمان به درازا کشیده شدن ثبت این دارو در اتحادیه اروپا دارد، تأکید کرد که به تإخیر انداختن این فرایند در اروپا به دلایل ژئوپلیتیکی بوده و پایه و اساس علمی ندارد.

صدراعظم اتریش یادآور شد، در رابطه با واکسیناسیون و سلامتی شهفرایندان اروپایی نباید مسائل ژئوپلیتیکی دخیل باشند و تنها موثر بودن و ایمنی واکسن ها برای استفاده از آنها مورد توجه قرار بگیرد. وی اضافه کرد: برای استفاده از یک واکسن دو راه وجود دارد: یا اینکه منتظر ثبت آن توسط موسسه دارایی اروپا باشیم یا اینکه بطور ملی دست به کار شده و آن را در داخل کشور ثبت کنیم.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها از زمان شیوع کرونا تا کنون در انگلیس 4,364,529 نفر به کرونا مبتلا شده و 126,882 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا کنون 4,841,308 نفر به کرونا مبتلا شده و 97,273 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا کنون 3,317,948 نفر به کرونا مبتلا شده و 75,911 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا کنون در ایتالیا 3,686,707 نفر به کرونا مبتلا شده و 111,747 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا کنون 2,912,636 نفر به کرونا مبتلا شده و 77,862 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 942

به "کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر بستری ها در فرانسه تا تایید ارتباط بین تزریق آسترازنکا با لخته شدن خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر بستری ها در فرانسه تا تایید ارتباط بین تزریق آسترازنکا با لخته شدن خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید