کلاهبرداری 30 هزار پوندی با برگزیده جایزه ادبی!

به گزارش بی نهایت اس ام اس، مسئولان برگزاری جایزه ادبی فولیو مبلغ 30 هزار پوند جایزه برنده سال 2020 را به کلاهبردارانی پرداخت کردند که خود را والریا لوئیزلی، نویسنده مکزیکی جا زده بودند.

کلاهبرداری 30 هزار پوندی با برگزیده جایزه ادبی!

به گزارش خبرنگاران، کلاهبرداران با جا زدن یک نفر به عنوان والریا لوئیزلی جایزه 30 هزار پوندی ادبی را دریافت نموده و حتی سعی کردند پول بیشتری به جیب بزنند.

مسئولان برگزاری جایزه ادبی فولیو جایزه 30 هزار پوندی برنده سال 2020 را به کلاهبردارانی پرداخت نموده اند که خود را والریا لوئیزلی، نویسنده مکزیکی جا زده بودند.

مجله بوک سلر، روز چهارشنبه خبر یک کلاهبرداری توسط مجرمان سایبری از انجمن فولیو که هر ساله جایزه خود را به بهترین اثر ادبی سال اعطا می نماید، گفت.

بنابر این خبر، کلاهبرداران خود را والریا لوئیزلی، نویسنده مکزیکی جا زده بودند که به خاطر رمان بایگانی بچه ها گمشده برنده جایزه ادبی فولیو شده بود.

این کلاهبرداران مبلغ 30 هزار پوند جایزه نقدی این رویداد را به وسیله یک حساب پی پَل(PayPal) که خودشان درخواست داده بودند، پرداخت شد. البته این کلاهبرداری بعد از واریز پول کشف شد.

مینا فرای، مدیر اجرایی جایزه تایید کرد که مبلغ مذکور به توضیح فوق به سرقت رفته و همان زمان به پلیس اطلاع داده شده است.

البته انجمن فولیو مجددا جایزه نقدی 30 هزار پوندی والریا لوئیزلی را به طور کامل به وی اهدا کرد.

این جایزه از سوی یک خیریه اهدا می گردد و مستقل از حامی اقتصادی آن یعنی شرکت راثبون است. فرای گفت که شرکت سرمایه گذاری در این حادثه از آن ها حمایت و یاری نموده است تا اقدامات حفاظتی بیشتری انجام گیرد.

این نخستین بار نیست که یک جایزه ادبی از سوی کلاهبرداران هدف قرار می گیرد. جایزه غیر داستانی بیلی گیفورد به ارزش 50 هزار پوند در ماه نوامبر گذشته نیز هدف چنین کلاهبرداری نهاده شدند اما هیچ وجهی پرداخت نشد. جوایز 10 هزار پوندی فوروارد برای شعر نیز پس از اعلام برندگان در ماه اکتبر گذشته هدف کلاهبرداری نهاده شد.

اشکال دیگر کلاهبرداری در حوزه ادبیات و نویسندگی در دوره همه گیری کرونا افزایش یافته است. بسیاری از نویسندگان به اشتباه نسخه های دست نویس خود را برای کلاهبردارانی ارسال نموده اند که با ایمیل های کمی تغییر یافته، خود را بعنوان نماینده نویسنده یا انتشارات جا زده اند.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 986

به "کلاهبرداری 30 هزار پوندی با برگزیده جایزه ادبی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری 30 هزار پوندی با برگزیده جایزه ادبی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید