قیمت ساخت ویلا: 40 درصد باغات انار اردستان تغییر کشت داده اند

به گزارش بی نهایت اس ام اس، خبرنگاران/اصفهان سرپرست جهاد کشاورزی اردستان گفت: بیش از 40 درصد از باغات انار اردستان پس از آنکه صرفه مالی خود را از دست داده اند، به محصول دیگری تغییر کشت داده اند.

قیمت ساخت ویلا: 40 درصد باغات انار اردستان تغییر کشت داده اند

جهت دریافت خدمات قیمت ساخت ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

اسحاق شفیعی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: محصول انار اردستان به علت بازارپسندی و کیفیتی که دارد از قدیم این شهرستان را به یکی از قطب های اصلی تولید انار در کشور تبدیل نموده است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر سطح زیر کشت انار بارور در اردستان 1150 هکتار است، افزود: عملکرد برداشت محصول انار در هر هکتار 8 تن است و سالانه بیش از 9200 تن انار در این شهرستان تولید می گردد.

سرپرست جهاد کشاورزی اردستان با یادآوری اینکه شهرستان اردستان از قدیم یکی از قطب های اصلی ارقام محصول انار بوده است، توضیح داد: هم اکنون تنها ارقام نادری، شهپر ترش و شیرین، پوست قرمز و پوست سفید اردستانی و پوست قرمز و انار ملس مهاباد در این شهرستان تولید می گردد.

به گفته شفیعی، برداشت محصول انار در شهرستان اردستان از اوایل مهر ماه شروع و تا اوایل آذرماه ادامه خواهد داشت و در دهستان ریگستان و گرمسیر شهرستان بیشترین محصول انار برداشت می گردد.

وی افزود: از مجموع انارهای تولیدی شهرستان، حدود 10 درصد آن به مصرف تازه خوری مردم منطقه و 90 درصد دیگر به شهر و استان های اطراف صادر می گردد.

سرپرست جهاد کشاورزی اردستان با بیان اینکه سطح زیر کشت محصول انار در اردستان کاهش چشمگیری داشته و همین موضوع باعث کاهش تولید نهایی این محصول شده است، شرح داد: کرم گلوگاه و افت های محلی، سرمازدگی فصلی و کمبود آب و خشکسالی های چندین ساله و نداشتن صرفه مالی از مهمترین دلایل کاهش سطح زیر کشت محصول انار در اردستان است.

شفیعی گفت: تغییر کشت یکی دیگر از دلایل اصلی کاهش تولید انار در اردستان است و با آنالیز های صورت گرفته بیش از 40 درصد باغات انار اردستان پس از آنکه صرفه مالی خود را از دست داده به محصول دیگر تغییر کشت داده اند.

حمایت جهادکشاورزی از سرمایه گذاران در زمینه صنایع تبدیلی

وی با اشاره به ظرفیت بالای تولیدات محصولات مختلف مانند انار، پسته، زعفران و ... در این شهرستان، گفت: بستر لازم برای سرمایه گذاری در این بخش فراهم است و از مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی برای ایجاد صنایع تبدیلی و تولید در این منطقه استقبال و حمایت می کنیم.

سرپرست جهاد کشاورزی اردستان افزود: بعلاوه علاوه بر پرداخت تسهیلات، زمین مناسب را برای سرمایه گذاری در ایجاد صنایع تبدیلی مرتبط در اختیار بخش خصوصی قرار می دهیم.

شفیعی با اشاره به اینکه ایجاد کارخانه های فرآوری و صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی ظرفیت مالی مناسبی در این شهرستان دارد، افزود: محصولات کشاورزی تولیدی در شهرستان مانند انار از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است که با ایجاد صنایع تبدیلی، اشتغال خوبی در این حوزه ایجاد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1230

به "قیمت ساخت ویلا: 40 درصد باغات انار اردستان تغییر کشت داده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت ساخت ویلا: 40 درصد باغات انار اردستان تغییر کشت داده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید