800 هزار نفر مسکن ملی دریافت می نمایند

به گزارش بی نهایت اس ام اس، خبرنگاران/قزوین وزیر راه و شهرسازی گفت: در حوزه مسکن ملی متقاضیان مختلفی ثبت نام کردند که پس از غربالگری و استعلام های دریافتی، 800 هزار نفر از ثبت نام شدگان واجد شرایط تشخیص داده شدند و برای آن ها پرونده سازی صورت گرفت.

800 هزار نفر مسکن ملی دریافت می نمایند

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

محمد اسلامی در مراسم کلنگ زنی احداث هزار و 200 واحد مسکونی اقدام ملی مسکن استان قزوین که در شهرک مهرگان برگزار گردید، توضیح داد: در طرح اقدام ملی مسکن یک میلیون و 600 هزار متقاضی ثبت نام کردند که پس از غربالگری و استعلام های دریافتی، 800 هزار نفر از ثبت نام شدگان واجد شرایط تشخیص داده شدند و پرونده سازی صورت گرفت.

وی اضافه کرد: دولت به دنبال احداث خانه های با کیفیت دارای معماری ایرانی - اسلامی است از این رو طرح اقدام ملی مسکن را رقم زده است، در این طرح 800 هزار واحد پیش بینی شده است که از این میان حدود 10 هزار واحد به استان قزوین تخصیص داده شد.

وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: دولت برنامه مدونی برای تامین مسکن ویژه قشر متوسط و کم درآمد دارد، همچنین 200 هزار مسکن برای محرومان پیش بینی شده و متقاضی باید قبل از اجرای طرح محل سکونت را معین نموده باشند.

وی با اشاره به اهمیت زیرساخت و تامین تاسیسات یادآور شد: تأمین تأسیسات زیربنایی مهم است و باید برای تاسیسات زیربنایی همچون احداث تصفیه خانه و شبکه فاضلاب سرمایه گذاری گردد، برای ساخت تصفیه خانه و شبکه راه دسترسی مهرگان با یاری استانداری اقدام خواهیم کرد و امیدواریم سریع تر تصفیه خانه از محل ارزش اضافه نموده که ایجاد می گردد ساخته گردد.

اسلامی تأکید کرد: تامین سرانه های لازم باید اولویت کار در مناطق مورد احداث طرح اقدام ملی مسکن باشد، در واقع برای تامین رفاه و امنیت مردم و اینکه در زمان سکونت نباید با مسئله ای روبه رو باشند مکان هایی مانند کلانتری، مدرسه، مراکز بهداشتی، درمانی و ورزشی همزمان با احداث واحدهای مسکونی باید مورد توجه متولیان این حوزه قرار گیرد.

مهرگان 100 هزار نفری می گردد

ابراهیم مبارک قدم، مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین نیز در این مراسم اظهار کرد: با ابلاغ سیاست تامین مسکن برای گروه های کم درآمد جامعه، 9481 واحد از سهمیه ابلاغی در قالب طرح اقدام ملی مسکن به استان قزوین ابلاغ شد.

وی اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی و ظرفیت سازی انجام شده در حال حاضر 5787 واحد در این استان اجرا می گردد، همچنین برای 619 واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهر قزوین جهت پرداخت تسهیلات و ساخت و ساز نیز پرونده تشکیل شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین اظهار کرد: زمین مورد نظر برای انجام این پروژه واقع در مهرگان است و سال گذشته در کمیسیون ماده 5 تغییر کاربری داده شده است؛ واحدهای مسکونی مورد احداث با توجه به موضوعات فرهنگی و اجتماعی و همچنین افزایش سطح کیفی در 2 تا چهار واحد ساخته که در امر ساخت این واحدها از فناوری های روز و مصالح بومی منطقه مانند آجر استفاده می گردد.

وی تاکید نمود: ناحیه شهری مهرگان برای احداث 27 هزار واحد مسکن مهر در نظر گرفته شده بود که برنامه توسعه این منطقه با افزایش 250 هکتار از اراضی جانبی آن، جمعیت 60 هزار نفری آن را در آینده به 100 هزار نفر افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 419

به "800 هزار نفر مسکن ملی دریافت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "800 هزار نفر مسکن ملی دریافت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید