استقبال روسیه از تمدید یک ماهه توافق ایران و آژانس

به گزارش بی نهایت اس ام اس، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین از تمدید یک ماهه تفاهم نامه ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی برای تداوم راستی آزمایی برنامه هسته ای ایران استقبال کرد.

استقبال روسیه از تمدید یک ماهه توافق ایران و آژانس

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش درباره تمدید یک ماهه تفاهم نامه میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی نوشت: ایران تفاهم نامه موقت با آژانس بین المللی انرژی اتمی در زمینه راستی آزمایی را به مدت یک ماه تمدید کرد. اقدامی ستوندنیست.

اولیانوف اضافه کرد: این امر به حفظ جو در مذاکرات احیای برجام در وین و تسهیل به دست آمدن نتیجه موفقیت آمیز کوشش های دیپلماتیک برای احیای توافق هسته ای یاری می نماید.

اظهارات اولیانوف در پی این مطرح می گردد که کاظم غریب آبادی نماینده ایران در سازمان های بین المللی در وین امروز گفت: تصمیم ایران برای ادامه ضبط داده های دوربین ها حداکثر تا یک ماه دیگر، امروز از سوی سازمان انرژی اتمی به اطلاع مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی رسید.

غریب آبادی اضافه کرد: داده های سه ماه گذشته همچنان در اختیار سازمان انرژی است و به آژانس منتقل نمی گردد. داده های یک ماه پیش روی نیز صرفا نزد ایران خواهد ماند. در رابطه با حذف یا انتقال داده ها، همان شرایط تفاهم مشترک سه ماهه همچنان حاکم خواهد بود.

نماینده دائم کشورمان به کشورهای طرف مذاکره توصیه کرد تا از این فرصت که بر اساس حسن نیت ایران فراهم شده است، در جهت لغو کامل تحریم ها به گونه ای عملی و قابل راستی آزمایی استفاده نمایند.

مذاکرات احیای توافق هسته ای برای بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به پایبندی کامل به توافق از ماه گذشته در وین در جریان بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1045

به "استقبال روسیه از تمدید یک ماهه توافق ایران و آژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال روسیه از تمدید یک ماهه توافق ایران و آژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید