عراقچی: بدون تهیه لیست تحریم ها اتفاقی نخواهد افتاد

به گزارش بی نهایت اس ام اس، رییس هیات مذاکره کننده ایران در وین، بر ضرورت تهیه لیستی از تحریم ها توسط ایالات متحده تأکید کرد و گفت: بدون آن لیست هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

عراقچی: بدون تهیه لیست تحریم ها اتفاقی نخواهد افتاد

به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران پس از نشست روز پنجشنبه در وین، در مصاحبه با پرس تی وی گفت: هیات ایرانی در جریان مصاحبه های روز پنجشنبه توافق هسته ای به کشور های اروپایی وظایف خود برای اعمال تحریم های به اصطلاح حقوق بشری و نادیده دریافت حمله تروریستی به سایت هسته ای ایران را یادآور شد.

عراقچی خاطر نشان کرد: این تحریم ها به منظور تضعیف مصاحبه ها در خصوص برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و توافق کلی است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری معاون سیاسی وزیر خارجه، وی گفت: اروپایی ها نه تنها این اقدام مهم خرابکارانه را نادیده دریافتد، بلکه آن ها سرگرم اعمال تحریم های جدید علیه ایران بودند و این کاملا غیرقابل قبول بود.

مذاکره کننده ارشد ایران گفت: ما به آن ها گفتیم که حتی تحریم های حقوق بشری شما که دو روز پیش اعمال کردید، ما آن ها را به عنوان تحریم های مرتبط با توافق هسته ای در نظر می گیریم، زیرا درست در اواسط مذاکرات (وین) شما تصمیم گرفتید که تحریم هایی را وضع کنید و این قطعاً [به معنای]تضعیف مذاکرات فعلی و تضعیف برجام است.

عراقچی با اشاره به تحریم های جدید گفت این یک عملکرد غیرقابل قبول اتحادیه اروپا است.

عراقچی در حین مصاحبه گفت که شرکت کنندگان در جلسه روز پنجشنبه کمیسیون مشترک برجام تبادل نظرات بسیار سختی داشتند، اما همه آن ها توافق کردند که پیش فرایند. اگرچه هنوز اختلافاتی داریم، اما این منافع مشترک را داریم که باید به جلو حرکت کنیم و باید این فرایند را تسریع کنیم تا در اسرع وقت به نتیجه برسیم.

وی گفت: آن ها باید همه تحریم ها را بردارند و ما به لیست تحریم ها احتیاج داریم و این باید کار ما در این دور از بحث باشد، زیرا بدون لیست (تحریم ها) من فکر نمی کنم که بتوانیم پیشرفتی داشته باشیم.

به گفته عراقچی، تهران همچنین آماده است لیستی مشابه درباره اقدامات هسته ای که باید اتخاذ گردد، تهیه کند.

معاون وزیر امور خارجه ایران همچنین بر ضرورت تهیه لیستی از تحریم ها توسط ایالات متحده تأکید کرد و گفت: بدون آن هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

وی گفت: من نمی توانم بگویم که خوش بین هستم، اما فکر می کنم که در راستا خوبی قرار داریم، اگرچه تأثیرات منفی تحولات روز های گذشته را داشتیم و باید به نوعی آن را مدیریت کنیم.

عراقچی گفت که لیست تحریم ها باید شامل اشخاص ثالثی باشد که به دلیل همکاری با ایران تحریم شده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 979

به "عراقچی: بدون تهیه لیست تحریم ها اتفاقی نخواهد افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: بدون تهیه لیست تحریم ها اتفاقی نخواهد افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید