او در روز حقیقت و آشتی با خانواده خود به توفینو رفت

به گزارش بی نهایت اس ام اس، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سی تی وی نیوز، نخست وزیر جاستین ترودو روز جمعه به دلیل تصمیم خود برای رفتن به بریتیش کلمبیا و گذراندن وقت با خانواده اش در اولین روز ملی حقیقت و آشتی با واکنش های منفی روبرو شد.

او در روز حقیقت و آشتی با خانواده خود به توفینو رفت

به عقیده رئیس انجمن زنان بومی کانادا (NWAC) ترودو از روز ملی بومیان که به تأمل در مورد جنایت های مدارس شبانه روزی اختصاص داده شده خود را کنار کشید.

او در بیانیه ای گفت که از سطح بی رحمی محض تصمیم ترودو برای سفر به بریتیش کلمبیا به جای شرکت در این رویداد متحیر شده است.

نخست وزیر روز پنجشنبه به توفینو بریتیش کلمبیا رفت و رسانه ها از او در حال قدم زدن در کنار ساحل فیلم گرفتند.

ترودو روز پنجشنبه در توییتی نوشت که مدتی را در آن روز صرف گفتگوی تلفنی با بازماندگان مدارس شبانه روزی از سراسر کانادا کرده است، داستان های آنها را شنیده و پیشنهادات آنها را دریافت کرده است.

سخنگوی نخست وزیر هم روز جمعه گفت: ترودو در روز پنجشنبه طی هشت ساعت با هشت بازمانده از مدارس مسکونی از سراسر کشور صحبت کرده است.

پنجشنبه اولین روز ملی حقیقت و آشتی بود که امسال در پاسخ به جنایات انجام شده علیه بچه ها بومی متیس ها و اینوئیت ها در مدارس شبانه روزی تحت نظارت کلیساها، ایجاد شد.

ایجاد روز ملی حقیقت و آشتی یکی از 94 فراخوان کمیسیون حقیقت و آشتی بود.

در این روز میلیون ها نفر در سراسر کشور لباس نارنجی پوشیدند و در مراسم شرکت کردند و یا در رسانه های اجتماعی در مورد تاریخ تاریک رفتار کانادا با مردمان بومی صحبت کردند.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1210

به "او در روز حقیقت و آشتی با خانواده خود به توفینو رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "او در روز حقیقت و آشتی با خانواده خود به توفینو رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید