بانک مرکزی خبرداد؛ افزایش نرخ کف سود سپرده بانک ها

به گزارش بی نهایت اس ام اس، خبرنگاران: آخرین اطلاعات به دست آمده از عملکرد بخش واقعی اقتصاد نشان می دهد، رشد مالی بدون نفت در راستا صعودی قرار گرفته است. از طرف دیگر، نرخ تورم از تورم هدف اعلام شده (22 درصد) فاصله دارد.

بانک مرکزی خبرداد؛ افزایش نرخ کف سود سپرده بانک ها

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، بر این اساس، هیئت عامل این بانک در راستای اجرای قانون پولی و بانکی کشور برای حفظ ارزش پول ملی، در جلسه چهارشنبه 22 مردادماه 1399 چارچوب های جدید اجرای سیاست پولی را تصویب کرد.

هیئت عامل بانک مرکزی بر اساس مواد (6) و (11) دستورالعمل عملیات بازار باز و اعطای اعتبار در قبال اخذ وثیقه توسط بانک مرکزی، نرخ سود سپرده گذاری بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نزد بانک مرکزی را با 1 واحد درصد افزایش، 14 درصد معین کرد و بدین ترتیب دامنه نرخ سود در بازه 22-14 درصد نهاده شد. این تصمیم با هدف کاهش دامنه دالان نرخ سود، افزایش نرخ سود در بازار بین بانکی و راهنمایی نرخ تورم به سمت نرخ تورم هدف اتخاذ شده است و از روز شنبه 25 مردادماه 1399 اجرا می گردد.

لازم به یادآوری است بانک مرکزی برای دستیابی به تورم هدف از تمام ابزارهای پولی در اختیار استفاده خواهد نمود.پیش از این هیئت عامل بانک مرکزی در روز پنجشنبه مورخ 12 تیرماه 1399، کف دالان نرخ سود را از 12 به 13 درصد افزایش داده بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 548

به "بانک مرکزی خبرداد؛ افزایش نرخ کف سود سپرده بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی خبرداد؛ افزایش نرخ کف سود سپرده بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید