بسترسازی برای علمی و تجاری کردن کشاورزی به وسیله سازمان تحقیقات

به گزارش بی نهایت اس ام اس، تهران (پانا) - وزیر جهاد کشاورزی گفت بسترسازی برای اجرای برنامه راهبردی این وزارت خانه در زمینه علمی و تجاری کردن کشاورزی در این دوره، باید به وسیله سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (تات) انجام گردد.

بسترسازی برای علمی و تجاری کردن کشاورزی به وسیله سازمان تحقیقات

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد در مراسم معارفه رئیس تازه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، گفت: سازمان تحقیقات رسالت راهبردی و ریل گذاری برای حوزه کشاورزی دارد و به عنوان بخشی که از مسائل زودتر مطلع می گردد و برای آن ریل گذاری و راه حل تبیین می نماید، بسیار حائز اهمیت است.

وزیر جهاد کشاورزی توضیح داد: نگاه من به حوزه تحقیقات نگاه ویژه است و هیچ بخشی با این بخش قابل مقایسه نیست و هیچ بخشی در وزارت جهاد کشاورزی بزرگی، قدرت و استحکام سازمان تحقیقات را ندارد.

ساداتی نژاد ادامه داد: انتظار من از این بخش بسیار بالا است و با نگاه به این سازمان، برنامه های خود را تدوین نموده ام و برای پیشبرد اهداف وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات تمام توان خود را به کار خواهم گرفت.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه نمود: بسترسازی برای اجرای برنامه راهبردی وزارت جهاد کشاورزی در زمینه علمی و تجاری کردن کشاورزی در این دوره، باید به وسیله سازمان تات انجام گردد.

ساداتی نژاد گفت: برای تحول در حوزه تحقیقات، باید زمینه مشارکت بخش خصوصی و مردم فراهم گردد و بخش خصوصی بتواند از ظرفیت های این سازمان استفاده کند.

وی اضافه نمود: ما باید در تامین اقتصادی از مردم و بخش خصوصی یاری بگیریم و این ظرفیت بزرگ باید از به وسیله بخش خصوصی و مردم تامین اعتبار گردد.

ساداتی نژاد با اشاره به این که سازمان تحقیقات به یک تحول بزرگ نیازمند است، توضیح داد: مدل بومی کشاورزی با حضور اعضای هیات علمی در مزرعه ضروری است تعریف گردد.

وزیر جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد: در این دوره با همکاری این بخش یک تحول اساسی در بخش کشاورزی رقم بخورد.

امروز در حکمی از سوی سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، سیدمجتبی خیام نکویی به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی منصوب شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1290

به "بسترسازی برای علمی و تجاری کردن کشاورزی به وسیله سازمان تحقیقات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسترسازی برای علمی و تجاری کردن کشاورزی به وسیله سازمان تحقیقات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید