تزریق دز سوم واکسن کرونا از کی شروع می شود؟

به گزارش بی نهایت اس ام اس، سلامت خبرنگاران : دز سوم واکسن کرونا را هر فرد باید در تاریخ مشخصی بنا به زمان تزریق اولیه دریافت کند.

تزریق دز سوم واکسن کرونا از کی شروع می شود؟

واکسن کرونا در انواع مختلف تولید شده است. بسیاری از مردم جهان واکسن کرونا را دریافت کرده اند. زمان تزریق واکسن کرونا بسیار اهمیت دارد. بهترین راه پیشگیری از کرونا ویروس تزریق واکسن کرونا است. در این مطلب به شما می گوییم که چه زمانی باید دز سوم واکسن کرونا را تزریق کرد.

به گزارش خبرنگاران، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه شماره 4 خود مواردی را در خصوص تجویز دُز سوم واکسن کووید19 و واکسن مسافران بیان کرد.

در متن اطلاعیه وزارت بهداشت که روز سه شنبه انتشار یافته، آمده است: با توجه به مصوبات کمیته فنی واکسیناسیون کووید19 و مرور مستندات داخلی و بین المللی برای کسب حداکثر ایمنی لازم و همچنین مراجعات افرادی که بدلیل اضطرار سفر و عدم قبول نوع واکسن دریافت شده(نوبت اول و دوم) در کشور مقصد دچار مشکل هستند موارد ذیل اعلام می شود:

افراد بالای 60 سال کی واکسن کرونا تزریق کنند؟

1 - افراد بالای 60 سال که دو نوبت واکسیناسیون اولیه از واکسن های غیرفعال شده(سینوفارم، کوواکسین بهارات و کووایران برکت) استفاده کرده اند، باید نوبت سوم واکسن ترجیحا مشابه نوبت اول(غیرفعال شده) به فاصله چهار ماه از نوبت دوم دریافت کنند.

2 - در حال حاضر مستندات علمی برای دریافت دُز چهارم واکسن به ویژه واکسن های مصرف شده در کشور، موجود نیست لذا دریافت دُز چهارم توصیه نمی شود.

کمیته سه نفره برای افرادی که در تزریق واکسن کرونا به مشکل خوردند

3 - در خصوص افرادی که به دلیل اضطرار سفر و عدم قبول نوع واکسن دریافتی از طریق کشور مقصد، دچار مشکل شده اند کمیته سه نفره(اعضا به تشخیص دانشگاه یا دانشکده علوم پزشکی سراسر کشور) تشکیل و مجوز تزریق یک یا دو نوبت واکسن آسترازنکا به عنوان نوبت دوم یا سوم به صورت موردی و بعد از بیان هشدارهای لازم در خصوص عوارض احتمالی و اخذ تاییدیه رضایت آگاهانه از فرد اقدام کنند.

حداقل فاصله بین دریافت واکسن نوبت دوم و سوم یک ماه خواهد بود.

منبع: رکنا
انتشار: 15 آذر 1400 بروزرسانی: 15 آذر 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1267

به "تزریق دز سوم واکسن کرونا از کی شروع می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق دز سوم واکسن کرونا از کی شروع می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید