حمایت از دانشگاه فرهنگیان از برنامه های اولویت دار وزارت علوم است

به گزارش بی نهایت اس ام اس، تهران (پانا) - معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، با تاکید بر بهره مندی از امکانات و اعضای هیات علمی سایر دانشگاه های کشور گفت که حمایت از دانشگاه فرهنگیان از برنامه های اولویت دار وزارت علوم است.

حمایت از دانشگاه فرهنگیان از برنامه های اولویت دار وزارت علوم است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، در جلسه صبح امروز هیات رئیسه این دانشگاه در مکان سالن اجتماعات شهید چمران، تقویت دانشگاه فرهنگیان برای کارآمدی دستگاه تعلیم و تربیت را لازم و ضروری خواند و با تاکید بر حمایت همه جانبه رهبر معظم انقلاب از دانشگاه فرهنگیان به عنوان مرکز جذب و پرورش نیروی مورد احتیاج دستگاه آموزش و پرورش بر همراهی و کارآمدی بیش از پیش فعالیت های وزارت علوم در راستای حمایت از این دانشگاه، توضیح داد.

معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، با قدردانی از دانشگاه فرهنگیان، در مورد ارسال به هنگام نظرسنجی های تکمیلی دانشجو معلمان این دانشگاه به وزارت عتف اضافه نمود: دریافت به موقع نظرسنجی ها کمک دهنده ما برای اجرای اقدامات مناسب است.

این مقام مسئول، در تشریح برنامه های راهبردی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تصویب طرح تعاون بین دانشگاهی و هیأت علمی وابسته را گامی مهم به منظور ارتقای کیفیت آموزش عالی در سطح کشور اعلام و خاطر نشان کرد: در طرح تعاون بین دانشگاهی و هیأت علمی وابسته، دانشگاه ها می توانند در صورت احتیاج از امکانات و اعضای هیأت علمی سایر دانشگاه ها استفاده نمایند.

علی خاکی صدیق، طرح هیئت علمی وابسته در چارچوب قراردادی تعیین و شفاف بین دانشگاه متقاضی و دانشگاه مشخص را اقدامی دیگر برای رفع احتیاج دانشگاه در مورد رشته مورد احتیاج خود عنوان نمود و اضافه نمود: بعضی موسسات آموزش عالی کشور ممکن است شرایط راه اندازی رشته مورد احتیاج خود در دانشگاه را نداشته باشند در این صورت آن دانشگاه می تواند با استفاده از اعضای هیئت علمی وابسته با مرتبه دانشکمک و استادی، احتیاج خود را رفع کند.

معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، در خاتمه بر ضرورت ارتباط متقابل دانشگاه فرهنگیان و وزارت عتف به منظور ارائه راهکارهای مناسب برای رفع موانع و مسائل تاکید نمود.

لازم به ذکر است: در این جلسه مدیران کل نظارت و آموزش دانشگاه نیز حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 904

به "حمایت از دانشگاه فرهنگیان از برنامه های اولویت دار وزارت علوم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از دانشگاه فرهنگیان از برنامه های اولویت دار وزارت علوم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید