خبرنگاران استاندار خوزستان: مراقبت از سلامت کادر درمان اولویت اصلی استان است

به گزارش بی نهایت اس ام اس، اهواز - خبرنگاران - استاندار خوزستان مراقبت از سلامت پزشکان و پرستاران خط مقدم مقابله با کرونا را از اولویت ها برشمرد و گفت: پس از راه اندازی خط تولید محلول و ماسک در زمینه لباس پزشکی نیز دیگر هیچ کمبودی در استان وجود ندارد.

خبرنگاران استاندار خوزستان: مراقبت از سلامت کادر درمان اولویت اصلی استان است

به گزارش بی نهایت اس ام اس غلامرضا شریعتی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از کارگاه تولیدی لباس پزشکی شهید جهان آرا اهواز در جمع بی نهایت اس ام اس لباس های پزشکی را از مهمترین اقلام پزشکی مورد نیاز مجموعه کادر درمان دانست و افزود: خوشبختانه با تلاش گروه های جهادی به ویژه مجموعه شهید جهان آرا زیر نظر قرارگاه جهادی شفا، روزانه یک هزار و 200 لباس تولید و بین بیمارستان های استان توزیع می شود.

وی گفت: تولید این لباس های مخصوص شرایط را برای رسیدگی هرچه بیشتر کادر درمان به مبتلایان ویروس کرونا در سطح بیمارستان ها آسان تر و از شیوع بیماری جلوگیری می کند.

وی اظهارداشت: یکی از مسائل اصلی و جدی کشور در ابتدای شیوع این بیماری، کمبود لباس مخصوص پزشکی بود که یکی از شرکت های دانش بنیان شهرستان دزفول با دریافت مجوز از وزارت بهداشت با تمام ظرفیت پای کار آمد و استان و کشور ما را از این قلم پزشکی بی نیاز کرد.

استاندار خوزستان گفت: سپاه ولیعصر (عج) از ابتدا با تمام ظرفیت وارد میدان شد و با ساماندهی گروه های جهادی برای تولید لباس پزشکی، ماسک و محلول ضدعفونی کننده شرایط مناسبی را برای پیشگیری از شیوع این ویروس در سطح استان فراهم کرد.

وی افزود: اکنون هماهنگی های لازم با مجموعه پتروشیمی و دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته تا مواد اولیه این کارگاه های تولیدی تامین شوند تا بتوانیم تولیدات را افزایش دهیم.

شریعتی با قدردانی از شرکت آوان طب دزفول و سپاه ولیعصر (عج) برای تلاش های گسترده جهت مقابله و پیشگیری از شیوع این ویروس گفت: این مجموعه ها در هر زمینه ای که نیاز به کمک داشتند از آن ها حمایت می کنیم.

وی افزود: امید است با این حرکت های جمعی و جهادی کادر درمان، تیم های پشتیبان و بخصوص مردم بتوانیم بر این ویروس غلبه کنیم.

استاندار خوزستان گفت: قرارگاه جهادی شفا نیز تا به امروز به خوبی شرایط موجود را مدیریت کرده و علاوه بر ساماندهی گروه های جهادی، مراکز قرنطینه ای را نیز برای بستری بیماران مبتلا راه اندازی کردند و بسته های معیشتی و بهداشتی قابل توجهی را برای توزیع در بین مناطق کم برخوردار تدارک دیدند.

وی افزود: این قرارگاه جهادی در هرجا که نیاز بود در سریع ترین زمان ممکن ورود کرد و تا به امروز این همکاری و همراهی باعث پایداری شرایط استان شده است.

استاندار خوزستان به همراه سرهنگ پاسدار عبدالرضا حاجتی جانشین قرارگاه جهادی شفا و معاون سپاه ولیعصر (عج) روز پنجشنبه از خط تولید لباس پزشکی در کانون شهید جهان آرا اهواز بازدید کرد.

وی در این بازدید وعده داد برای حمایت از این کارگاه تولیدی تعدادی چرخ خیاطی در اختیار این مجموعه قرار گیرد و مواد اولیه این لباس ها نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی و پتروشیمی های استان تامین شود.

ویروس کرونا یا کووید 19 نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تا به امروز به بیش از 200 کشور سرایت کرده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 357

به "خبرنگاران استاندار خوزستان: مراقبت از سلامت کادر درمان اولویت اصلی استان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار خوزستان: مراقبت از سلامت کادر درمان اولویت اصلی استان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید