رئیس حزب جمهوریخواه تگزاس: ضروری است ایالات حامی ترامپ متحد شوند

به گزارش بی نهایت اس ام اس، رئیس حزب جمهوریخواه تگزاس با زیر سوال بردن رای انتخاباتی دیوان عالی، مدعی شد ایالات به اصطلاح قانون مداری که در حمایت از ترامپ همسو هستند؛ یک اتحادیه تشکیل دهند.

رئیس حزب جمهوریخواه تگزاس: ضروری است ایالات حامی ترامپ متحد شوند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، براساس گزارش رویترز، آلن وست رئیس حزب جمهوریخواه تگزاس در بیانیه ای نارضایتی خود را از حکم دیوان عالی آمریکا مبنی بر رد دادخواست این ایالت با موضوع ابطال آرای چهار ایالت کلیدی، ابراز کرد.

وی ضمن پافشاری بر لزوم ابطال آرا به نفع دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا، گفت: تصمیم دیوان عالی به منزله آن است که یک ایالت می تواند با اتخاذ اقداماتی مغایر با قانون اساسی، قوانین انتخاباتی خود را نقض کند و تاوان هم ندهد.

وست اضافه کرد: به همین دلیل، شاید ضروری است که ایالات قانون مدار، در اتحاد با یکدیگر، اتحادیه ای را تشکیل دهند که تابع قانون اساسی آمریکا باشد.

این در حالی است که ترامپ هم ساعاتی پیش، در پیامی توئیتری به حکم دیوان عالی اعتراض کرد و نوشت: دیوان عالی ما را ناامید کرد. هیچ عقلانیت و شجاعتی در کار نیست. عجیب است که رئیس جمهور یک کشور باشی، در انتخابات شرکت کنی و بیشترین رای تاریخ آمریکا را کسب کنی و باز هم مدعی باشند که بازنده ای!

پیشتر دادستانی تگزاس با طرح اتهام تقلب، از دیوان عالی خواسته بود که نتایج انتخابات در چهار ایالت جورجیا، ویسکانسین، پنسیلوانیا و میشیگان را ابطال کند تا به این ترتیب، با حذف آرای الکترال جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات 2020، ورق به نفع ترامپ برگردد.

اما دیوان عالی در رد این دادخواست خاطرنشان کرد که دادستانی تگزاس صلاحیت زیر سوال بردن انتخابات در دیگر ایالات آمریکا را ندارد.

این تصمیم دیوان عالی آمریکا می تواند مهر پایانی برای هرگونه کوشش حامیان ترامپ جهت تغییر نتیجه انتخابات و پیروزی در آن باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 767

به "رئیس حزب جمهوریخواه تگزاس: ضروری است ایالات حامی ترامپ متحد شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس حزب جمهوریخواه تگزاس: ضروری است ایالات حامی ترامپ متحد شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید