سرنوشت وام درخواستی ایران از صندوق بین المللی پول چه شد؟

به گزارش بی نهایت اس ام اس، رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی، گزارشی از فرایند پیگیری تسهیلات صندوق بین المللی پول به مردم ارائه کرد.

سرنوشت وام درخواستی ایران از صندوق بین المللی پول چه شد؟

به گزارش بی نهایت اس ام اس، عبدالناصر همتی در یادداشتی در صفحه شخصی خود نوشت: حدود یکماه پیش، بعدازاعلام رسمی آمادگی صندوق بین المللی پول برای یاری سریع و بدون قید و شرط به کشور هایی که درگیر مقابله باویروس کرونا هستند، درخواست ایران را، برای استفاده ازحق ایران از این حمایت صندوق اعلام کردم، اماافرادی درخارج، درصدد وارونه جلوه دادن تلاشها و انحراف درخواست بحق ایران بوده اند.

با استفاده از این فرصت، این مطلب را به همه اعلام میکنم که، سازوکار اروپا اینستکس (INSTEX) و حتی، کانال اقتصادی سوییس (SHTA)، که به ادعای خود آمریکا، از تحریم های یکجانبه آمریکا، مستثنی هست، کانالهای در دسترس برای انجام بعضی از مبادلات یاری های انسان محبت آمیز و از جمله، منابعی است که صندوق دراختیار ایران قرار خواهد داد.

کشورهای اروپایی و سایر کشورها، در فرایند استفاده از این دو کانال قرار دارند. امیدوارم دراین برههٔ تاریخی، مخالفت آمریکا، به وجههٔ تخصصی صندوق و نیزکارکرد آن برای یاری به کشورهای عضو، بویژه ایران، آسیبی نرساند. ما مصمم به پیگیری درخواست خود در قالبتامین اقتصادی سریع، RFI، هستیم و دیروز نیز طی نامه ای به رئیس صندوق،این مطلب راتاکیدکردم. انتظار داریم که صندوق به سرعت، به درخواست ایران که خود ازبنیانگذاران این صندوق بوده است، پاسخ مثبت دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 338

به "سرنوشت وام درخواستی ایران از صندوق بین المللی پول چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت وام درخواستی ایران از صندوق بین المللی پول چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید