آغاز مجدد گردشگری در یونان

به گزارش بی نهایت اس ام اس، یونان از اجرای برنامه آغاز مجدد گردشگری در این کشور اطلاع داد

هری تئوهریس وزیر گردشگری یونان روز چهارشنبه اعلام نمود: از 1 جولای 2020 همزمان با کاهش اپیدمی کووید-19 و آغاز مجدد پروازها، یونان مرزهای خود را به روی کشورهای دیگر باز خواهد نمود و گردشگران می توانند بدون انجام تست کرونا و یا سپری کردن قرنطینه، طبق برنامه ‘آغاز مجدد گردشگری در یونان به این کشور وارد شوند.

آغاز مجدد گردشگری در یونان

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

او در ادامه اضافه نمود: آغاز مجدد گردشگری در یونان برنامه ای جامع، منسجم و دقیق است که باعث می گردد گردشگری یونان جانی دوباره بگیرد و به گونه ای کارامد و ایمن بر اقتصاد این کشور تاثیر بگذارد.

هری تئوهریس در ادامه بیانات خود افزود: بر اساس برنامه آغاز مجدد گردشگری در یونان، دولت این کشور قادر خواهد بود موارد احتاقتصادی کووید-19 را به سرعت مدیریت کند و در امنیت کامل پذیرای گردشگران از سراسر دنیا باشد. برای برطرف این مشکل قوانینی در نظر گرفته شده است که شامل پروتکل هایی برای ایمنی مسافران تجاری و گردشگران در طول مدت سفرشان به یونان است.

اولویت های برنامه آغاز مجدد گردشگری در یونان شامل اطمینان بخشی از ایمنی کارکنان و گردشگران، تقویت زیرساخت های سلامت در مقاصد توریستی و حمایت از کسب و کارهای گردشگری است.

وزیر گردشگری یونان جدول زمانبندی زیر را برای آغاز مجدد گردشگری در این کشور ارائه کرد:

 • دوشنبه 25 می: لغو محدودیت سفرهای دریایی
 • دوشنبه 1 جون: بازگشایی کمپ ها، اردوگاه های موقت و هتل هایی که در طول سال به مسافران خدمات می دهند.
 • دوشنبه 15 جون: بازگشایی تمامی اقامتگاه ها (هتل های فصلی و ریزورت ها)، اولین فاز لغو محدودیت های سفر در پروازهای بین المللی (هواپیماها فقط در فرودگاه آتن حق فرود خواهند داشت.)
 • چهارشنبه 1 جولای: دومین فاز لغو محدودیت پروازهای بین المللی (تمامی فرودگاه های یونان بازگشایی خواهند شد.)
 • چهارشنبه 15 جولای: لغو تدریجی سایر محدودیت های اعاقتصادی

ورود گردشگران خارجی به یونان

بر اساس گفته های وزیر بهداشت یونان، از 15 جون گردشگران ابتدا از کشورهایی که بر اساس ظوابط اپیدمی انتخاب شده اند اجازه ورود به این کشور را خواهند داشت. پس از آن وزارت گردشگری یونان اسامی کشورهای دیگری را که گردشگران آن ها اجازه ورود به این کشور را خواهند داشت تا خاتمه ماه می منتشر خواهد نمود.

در تاریخ یک جولای یعنی همزمان با بازگشایی فرودگاه های یونان و آغاز دوباره پروازهای بین المللی مردم تمامی کشورها به جز کشورهایی که اپیدمی کرونا در آن ها بسیار شایع است، اجازه ورود به یونان را خواهند داشت. لیست این کشورها نیز در زمان مناسب منتشر خواهد شد.

احتیاجی به انجام تست و قرنطینه نخواهد بود

علاوه بر موارد ذکر شده، وزیر گردشگری یونان اظهار داشت که مسافران ورودی به یونان احتیاج به انجام تست پزشکی و یا سپری کردن دوران قرنطینه نخواهند داشت. با این حال اگر احتیاج باشد از مسافران نمونه گیری به عمل خواهد آمد.

پروتکل های بهداشتی

تئوهریس در ادامه اظهارات خود اضافه نمود: برنامه آغاز مجدد گردشگری در یونان پروتکل های بهداشتی خاصی را برای هتل های یونان، اتوبوس های گردشگری، شرکت های کرایه ماشین، کشتی ها، شرکت های هواپیمایی (قوانین ایمنی و سلامت در پروازها و فرودگاه ها) و آنالیز های لازم در گیت های ورودی (شامل قرنطینه و انجام نمونه گیری) در نظر گرفته است. این پروتکل های بهداشتی توسط مجلس یونان اعلام خواهند شد.

حمایت از کارآفرینی

وزیر گردشگری یونان با اشاره به حمایت از کسب و کارهای گردشگری به بیان موارد ذیل پرداخت:

 • کسب و کارهای گردشگری می توانند تعلیق قراردادهای کار را تا 20 جولای 2020 ادامه دهند.
 • کسب و کارهای گردشگری تا ماه آگست واجد شرایط کاهش پرداخت اجاره تا 40% خواهند بود.
 • کارکنان کسب و کارهای گردشگری تا ماه سپتامبر طبق برنامه Sure از سوی اتحادیه اروپا حمایت اقتصادی خواهند شد.
 • دولت یونان از کارکنان کسب و کارهای گردشگری فصلی حمایت اقتصادی خواهد نمود.
 • کسب و کارهای گردشگری واجد شرایط کاهش پیش پرداخت اقتصادیات بر درآمد خواهند بود.
 • ترابری یونان، قهوه و نوشیدنی های غیر الکلی و پکیج های مسافرتی از پرداخت اقتصادیات بر ارزش اضافه نموده معاف خواهند بود.
 • کسب و کارهای گردشگری یونان از صندوق ضمانت و بانک توسعه یونان حمایت اقتصادی دریافت خواهند کرد.

گردشگران داخلی یونان

آغاز مجدد گردشگری در یونان همچنین شامل برنامه هایی برای پیشبرد گردشگری داخلی یونان است تا به وسیله آن گردشگران یونانی بیشتری را به سوی مقاصد و شرکت های گردشگری بکشاند.

وزیر گردشگری یونان گفت: علی رغم اینکه گردشگران داخلی نقشی در ورود ارز خارجی ندارند، اما گردشگری داخلی در این فصل از سفر به یونان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بر اساس گفته های وزیر گردشگری یونان با تقویت برنامه تعطیلات گردشگری اجتماعی که توسط سازمان اشتغال نیروی انسانی یونان تدارک دیده شده است، به زودی کمپینی تبلیغاتی در این کشور راه اندازی خواهد شد.

منبع: فلای تودی
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 350

به "آغاز مجدد گردشگری در یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز مجدد گردشگری در یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید