محسن هاشمی: در انتخابات شوراها شرکت نمی کنم

به گزارش بی نهایت اس ام اس، تهران (پانا) - رئیس شورای شهر تهران درباره شرکت در انتخابات شورای شهر تهران و ریاست جمهوری تاکید نمود که در انتخابات شوراها شرکت نمی کند.

محسن هاشمی: در انتخابات شوراها شرکت نمی کنم

محسن هاشمی در حاشیه دویست و هشتادمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: جلسه هم اندیشی امروز از ساعت 7:30 و با حضور شهردار تهران شروع شد و موارد مهمی در این جلسه از جمله آخرین شرایط پرونده عیسی شریفی در دادسرای نظامی و اقدامات شهرداری برای برگشت طلب شهرداری از شرکت رساتجارت مبین بحث و گفت و گو شد. در ادامه در خصوص تعدادی تاکسی که از حدود دو سال پیش از خارج به کشور وارد و قرار بود در یکی از پروژه ها به عنوان تاکسی خارجی استفاده گردد صحبت شد. با توجه به اینکه پروژه هنوز اجرائی نشده تکلیف تاکسی ها روشن نیست و جزو سوالاتی بود که از شهردار تهران پرسیده شد.

وی با بیان اینکه در ادامه جلسه علنی صحن شورا برگزار گردید گفت: اساسنامه سازمان های شهرداری در ادامه مطرح شد. در شهرداری 43 شرکت و سازمان داریم واساسنامه تعدادی از این شرکت ها به تصویب شورای شهر نرسیده است و سازمان ها و شرکت ها غیرقانونی هستند که نمی توانند با این شرایط به فعالیت ادامه دهند. برای حل این مشکل اساسنامه تیپ باید برای همه سازمان ها و شرکت ها تهیه و بتوانند موضوعات خود را در آن مطرح نمایند و بدین گونه قانونی شوند.

وی ادامه داد: کمیسیون برنامه و بودجه در آنالیز لایحه پیشنهادی شهرداری برخی سازمان ها را ادغام کرد و تغییر ساختار درنظر گرفته بود که هم مورد مخالفت شهرداری و هم برخی از اعضا نهاده شد و به برگشت لایحه به کمیسیون رای داده شد. در ادامه افزایش سرمایه شرکت واحد اتوبوسرانی را مصوب کردیم تا با توجه به افزایش قیمت ها در خرید اتوبوس دچار مشکل نشوند. در ادامه آخرین گزارش مالی خزانه دار شورا تا انتها بهمن 99 قرائت شد که نشان می داد شهرداری توانست 65 درصد درآمد مصوب را جذب کند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری قول داده است تحقق بودجه را تا انتها سال به 80 درصد برساند، اضافه کرد: در حدود 8 درصد از این بودجه غیرنقدی بوده است و همچنان تحقق بودجه غیرنقدی در شهرداری پابرجا است.

وی درخصوص دوبرابر شدن بودجه سال 1400 نسبت به امسال و احتمال ایجاد مشکل برای شهرداری تهران در تحقق بودجه گفت: بودجه دوبرابر نشده است و در حدود 27 درصد افزایش بودجه داشتیم و به دلیل تبصره ها که از امسال در بودجه ذکر می گردد رقم بودجه این حد افزایش داشته است. بودجه سال 99 را انبساطی بسته بودیم و نسبت به سال گذشته افزایش 4هزار میلیاردی تحقق بودجه را شاهد بودیم.

وی اضافه کرد: اما با توجه به شرایط کرونایی و مسائل موجود تحقق درآمدها بد نبوده است از طرفی درآمدهای پایدار نیز در حدود 30 درصد بوده است که بد نبود و برخی معتقدند درآمد پایدار شهرداری بیشتر است و باید فروش تراکم مازداد نیز در گروه درآمدهای پایدار قرار گیرد. در مجموع می توان گفت که شهرداری خوب عمل نموده است و با توجه به شرایط کرونایی و رکود مالی و افزایش هزینه ها توانسته شهر را مدیریت کند و خلاف قانون هم عمل ننموده و شهرفروشی نیز ننموده است که اقدام مثبتی است هرچند که ما مگاپروژه نداشتیم که بتوانیم با آن تبلیغات آنچنانی داشته باشیم.

هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری شرکت می کنید یا خیر؟ گفت: در انتخابات شوراها شرکت نمی کنم و در انتخابات ریاست جمهوری نیز قرار شد گول نخورم. سال آینده بازنشسته می شوم و باید ببینم که من را به کار برمی گردانند یا نه. اگر برگردانند به جمهوری اسلامی خدمت می کنم.

وی درباره آخرین جزییات پرونده شهرداران بازداشتی نیزگفت: این موضوع رسیدگی و دو شهردار بازپرسی شدند و شهردارها با وثیقه آزاد شدند اما چون هنوز متهم هستند بهتر است درباره آن ها صحبت نگردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 919

به "محسن هاشمی: در انتخابات شوراها شرکت نمی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن هاشمی: در انتخابات شوراها شرکت نمی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید