مدیریت سلامت باتری در مک بوک

به گزارش بی نهایت اس ام اس، اما اگر رایانه تشخیص دهد احتمالاً در آینده به 100 درصد ظرفیت باتری احتیاج نخواهد داشت، کامل شارژ نمی گردد. در این شرایط رایانه باتری را پر نشان می دهد، اما ممکن است واقعاً پر نباشد.

مدیریت سلامت باتری در مک بوک

اپل اظهار داشت با وجود این قابلیت می توان مطمئن بود که عمر باتری چندان کم نمی گردد

اپل به زودی قابلیت جدیدی به نام مدیریت سلامت باتری به رایانه هایش اضافه می نماید که شیوه شارژ شدن آن ها را متحول می نماید. با این روش جدید ممکن است باتری رایانه تمام وقت و کامل پر نگردد، چون ممکن است رایانه تشخیص دهد با این کار عمر باتری بیشتر می گردد.

هدف از افزودن این قابلیت مرتفع کردن مشکل فشار آمدن به باتری در نتیجه پرشدن کامل آن و به علت واکنش مواد شیمیایی درون آن است. وقتی باتری رایانه کامل شارژ می گردد، ممکن است ظرفیت آن کم گردد و در نتیجه به مرور زمان عمر باتری کاهش یابد.

اما اگر رایانه تشخیص دهد احتمالاً در آینده به 100 درصد ظرفیت باتری احتیاج نخواهد داشت، کامل شارژ نمی گردد. در این شرایط رایانه باتری را پر نشان می دهد، اما ممکن است واقعاً پر نباشد.

اپل گفته می توان این قابلیت را غیرفعال کرد و در برخی شرایط از آن استفاده نکرد. این شرکت هم چنین اظهار داشت با وجود این قابلیت می توان مطمئن بود که عمر باتری چندان کم نمی گردد.

هم اکنون ویژگی مشابهی در گوشی آیفون اپل وجود دارد که به نسخه روزآمد آن اضافه شده است. این ویژگی باعث می گردد گوشی بتواند بفهمد شب ها چه وقت آن را شارژ می کنید و معمولاً کی از خواب بیدار می شوید مثلاً ته مانده شارژ را نگه می دارد تا وقتی که انتظار دارد از خواب بیدار شوید و آغاز به استفاده از گوشی کنید.

این قابلیت جدید مک نیز تا حدود زیادی به همان شکل کار می نماید و از روی تاریخچه شارژ و مصرف باتری می فهمد کِی احتیاج به پرشدن باتری ندارید. مثلاً اگر معمولاً در طول روز رایانه به برق باشد و از آن بهره ببرید ممکن است دیگر باتری را کامل شارژ نکند.

همه مک بوک های تاندربولت 3 شامل همه دستگاه های مک بوک پرو ساخت 2016 به این طرف و دستگاه های مک بوک ایر ساخت 2018 به این طرف این ویژگی را خواهند داشت.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 367

به "مدیریت سلامت باتری در مک بوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت سلامت باتری در مک بوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید