مصرف چه غذا هایی غلظت خون را کاهش می دهد؟

به گزارش بی نهایت اس ام اس، متخصص و مدرس طب ایرانی گفت: افزایش غلظت خون اگر از حد متعادل عبور کند منجر به بروز عوارض مختلفی مانند واریس، خشکی پوست، اگزما، خستگی، کسلی در اعضای بدن خواهد شد که مصرف برخی غذا ها به کاهش این امر کمک می کند.

مصرف چه غذا هایی غلظت خون را کاهش می دهد؟

به گزارش ایسنا، مریم نواب زاده اظهار کرد: غذا های مختلف با گذراندن مراحل چهارگانه هضم، اجزای مختلف آن ها وارد خون می شوند و قوام خون را تغییر می دهند.

وی با بیان اینکه تغییر قوام خون در نتیجه مصرف غذا یا به سمت افزایش غلظت است یا افزایش رقت، اضافه نمود: افزایش غلظت خون اگر از حد متعادل عبور کند منجر به بروز عوارض مختلفی مانند واریس، خشکی پوست، اگزما، خستگی، کسلی در اعضای بدن خواهد شد.

متخصص و مدرس طب ایرانی با بیان اینکه خرما از غذا هایی است که مداومت در خوردن آن به افزایش غلظت خون می انجامد؛ بخصوص در مناطقی که خرما رویش ندارد، شرح داد: خون یا به دلیل سردی غلیظ می شود یا خون از حرارت می سوزد و غلیظ می شود.

نواب زاده ادامه داد: وقتی غلظت خون به دلیل سردی است باید به این افراد مواد غذایی را بدهیم که خون را رقیق می کنند و گرم هستند مانند گل گاو زبان، سنبل طیب، بادرنجبویه، اسطوخودوس، پونه، آویشن به لیمو و البته این ها بهتر است همراه عناب دم کرده یا جوشانیده شوند، چون عناب مسهل اخلاط غلیظ و مسهل اخلاط رقیق است.

وی بیان نمود: تمام مواد غذایی که سودا را از بدن دفع می کنند، خون را رقیق می کنند، اما غلظتی که از سوختن خون است باید حرارت را کم کرد؛ مصرف زرشک، ترشیجات، آبغوره و چای ترش نیز توصیه می شود که هم فشار را اندازه می کند همچنین غلظت را از کاهش می دهد.

متخصص و مدرس طب ایرانی با بیان اینکه مشورت با پزشک متخصص در این امر بسیار مهم است، یادآور شد: خوردن آب لیموی تازه و خاکشیر در همه مزاج ها، بخصوص فصل تابستان توصیه می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 16 اسفند 1400 بروزرسانی: 16 اسفند 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1367

به "مصرف چه غذا هایی غلظت خون را کاهش می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف چه غذا هایی غلظت خون را کاهش می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید