نعیمی: با هدف حمایت از دارایی سهامداران؛ صندوق بازارگردانی معدن و صنایع معدنی تقویت می گردد

به گزارش بی نهایت اس ام اس، قائم مقام ایمیدرو از اهتمام شرکت ها در تشکیل صندوق بازارگردانی معدن و صنایع معدنی اطلاع داد و گفت: شرکت های معدنی به منظور حمایت از دارایی سهامداران، اقدام به تقویت صندوق بازارگردانی نمایند.

نعیمی: با هدف حمایت از دارایی سهامداران؛ صندوق بازارگردانی معدن و صنایع معدنی تقویت می گردد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، عباس نعیمی عضو هیات عامل ایمیدرو در نشست کارگروه نظارت بر بازار بورس ایمیدرو که در آن به فرایند تغییرات بازار بورس طی یک هفته گذشته پرداخته شد، اضافه نمود: مهم تر از حمایت از دارایی ها، اعتمادسازی در بورس با استفاده از نظرات خبرگان این حوزه است.

وی با بیان اینکه 85 شرکت سهامی عام زنجیره معدن در بورس حضور دارند، مطرح کرد: ارزش بازار شرکت های زنجیره معدن تا 20 شهریور به 1552 هزار میلیارد و سهم این شرکت ها از ارزش بازار تا دوم مهر به 24.9 درصد رسید.

بازار سرمایه جهان و بحران کمبود نقدینگی

در این جلسه مدیر مالی و سرمایه گذاری ایمیدرو طی سخنانی گفت: بازار سرمایه جهان مشابه بورس ایران با بحران کمبود نقدینگی و ورود سرمایه جدید روبرو شده است. امیر صباغ اضافه نمود: آمار نقدینگی بازارهای سرمایه جهان حکایت از افت 1000 میلیارد دلاری نقدینگی دارد که طی ماه سپتامبر عامل افت بازار سهام آمریکا برای چهارمین هفته متوالی شده است.

وی گفت: کاهش شتاب چاپ پول و عقب نشینی بانک های مرکزی کشورها از سیاست قبلی از دلایل این موضوع است که انتظار می رود در آینده نزدیک این سیاست تغییر کند.

راهکارهای پیشنهادی برای تقویت بازار

در این جلسه راهکارهای پیشنهادی برای تقویت بازار مورد آنالیز نهاده شد که از جمله آن ها می توان به تشکیل صندوق بازارگردان، اجرای مصوبه بورس در خصوص 10 درصد سهام خزانه در خصوص کل شرکت ها، اجرای مصوبه بورس در خصوص اوراق اختیار فروش تبعی و بیمه سهام و افزایش اعتبارات بازارگردان های مستقل شرکت هایی همچون ملی مس و فولاد مبارکه اشاره نمود.

تسریع در افزایش سرمایه 39 هزار میلیارد تومانی شرکت ها و تحقق برنامه حداکثر تا 15 آبان ماه سال جاری، در صورت لزوم تجدید ارزیابی دارایی ها، هماهنگی بیشتر با شرکت های حقوقی فروشنده سهام به منظور جلوگیری از بروز هیجان در بازار و مدییت عرضه سهم و هماهنگی بازارگردان های شرکت های تابعه ایمیدرو با صندوق ثبات بازار نیز از راهکارهایی بود که به منظور تقویت بازار بورس اعلام شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 622

به "نعیمی: با هدف حمایت از دارایی سهامداران؛ صندوق بازارگردانی معدن و صنایع معدنی تقویت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نعیمی: با هدف حمایت از دارایی سهامداران؛ صندوق بازارگردانی معدن و صنایع معدنی تقویت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید