هر فرد و گروهی که مانع برداشتن تحریم شود، خیانت می کند

به گزارش بی نهایت اس ام اس، حسن روحانی، رئیس جمهوری در آخرین جلسه هیات دولت در سال 1399 در جمع خبرنگاران و اعضای هیات دولت گفت: هر جناح، فرد و گروهی اگر یک ساعت خاتمه تحریم را به هر دلیلی به تأخیر بیندازد، خیانت بسیار بزرگی به تاریخ ملت ایران کرده و ننگ ابدی برای آن جناح یا فرد باقی خواهد ماند.

هر فرد و گروهی که مانع برداشتن تحریم شود، خیانت می کند

روحانی بابیان اینکه تحریم تضییع حقوق مردم ایران است و باید جلوی آن گرفته شود، گفت: امیدوارم اقلیتی که دنبال سنگ اندازی در این راه هستند توبه کنند و دست از تخریب بردارند و اگر چنین کنند دولت، هم بلد است و هم قادر است به تحریم خاتمه دهد.

مهم ترین نکات سخنرانی رئیس جمهوری را در زیر بخوانید.

-کرونا همه بخش های مالی، فرهنگی و اجتماعی از شغل، اقتصاد و زندگی روزمره مردم را دچار مشکل کرد که برای هرکدام از این موارد برنامه ریزی های مناسبی انجام دادیم و ازآنجایی که می دانستیم در مقابله با این ویروس کسی ما را کمک نخواهد کرد.

- با اتکا به توان داخلی و تخصصی شرکت های دانش بنیان توانستیم تجهیزات موردنیاز خود را تأمین کنیم و در بعضی زمینه ها در آستانه صادرات هستیم.

- دولت همچنین در حد توان تلاش کرد ازلحاظ مالی کمک هایی را برای مردم و کسب وکارهای آسیب دیده اختصاص دهد و در این راستا بیش از 120 هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض و یا وام در اختیار مردم قرارگرفته و یک میلیون یورو هم به وزارت بهداشت و درمان برای تهیه تجهیزات پزشکی اختصاص یافت.

- درزمینهٔ خرید و ساخت واکسن کرونا هم اقدامات بسیار خوبی انجام شده که امیدواریم سال آینده واکسن داخلی در اختیار مردم قرار بگیرد و بی تردید سال آینده سال بهتری در کنترل و مهار این بیماری خواهد بود.

- باوجود همه مسائل در یک سال گذشته، درآمد حقوق بگیران ثابت را بیش از 40 درصد افزایش دادیم و همزمان همسان سازی نیز انجام گرفت، ضمن اینکه برای اشتغال روستایی و تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار دادن روستائیان اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته است.

- نمایی کار زشت و ناپسندی است در شرایط جنگ همه باید متحد و در کنار هم باشیم، نه اینکه یک نقطه ضعف را ترویج و بزرگ کنیم.

- انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به استان های هرمزگان، کرمان و یزد ازجمله اقدامات بسیار بزرگی بود که در تاریخ کشور ثبت شد و می تواند تحول بزرگی در شرق کشور ایجاد کند

- دولت توانست یک آرزوی 40 ساله را برای افراد کم درآمد درزمینهٔ آب، گاز و برق رایگان محقق سازد و در بنزین گازوئیل و گاز و گندم به خودکفایی رسیده و در برنج و شکر در جهت خودکفایی هستیم و به فضل الهی این جهت را ادامه خواهیم داد.

-در بخش آب و برق درمجموع 81 هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح شده و در بخش صنعت بیش از 70 هزار میلیارد تومان طرح به افتتاح رسیده است.

- آمریکایی ها به صراحت و بارها اعلام کردند که جهت دولت قبل غلط بوده و فشار حداکثری شکست خورده است و تأکید کردند که می خواهند به جهت تعهد و برجام برگردند، البته صرفاً گفتن کافی نیست و منتظر عمل هستیم.

- تقریباً در همه کشورها به استثنای چند کشور، در این سال کرونایی همه این ها دارای رشد منفی بودند، حال این رشد منفی به طور متوسط در دنیا 3 تا 4 درصد است، ولی کشورهایی هستند که رشد منفی آن ها منهای 5 تا منهای 10 هم در بعضی از کشورها داریم. آ

-در سه ماهه اول رشد ما هم منفی بود، ولی تلاش بسیار خوبی در سه ماهه دوم و سه ماهه سوم شد که درنتیجه رشد مالی 9 ماهه ما خوشبختانه مثبت شد.

-رشد مالی 2.2 آمار قابل قبولی در شرایط تحریم است. در شرایط کرونا این یکی از افتخارات ملت و تولیدگران ما و تیم مالی دولت است که در این زمینه تلاش بسیار زیادی کردند.

-تأخیر دربرداشتن تحریم خیانت است. هر جناح، فرد و گروهی اگر خاتمه تحریم را به هر دلیلی یک ساعت به تأخیر بیندازد، این خیانت است. البته امروز دلیل این موضوع فقط انتخابات 1400 است. به هر دلیل کسی بخواهد خاتمه تحریم را به تأخیر بیندازند، خیانت بزرگ به تاریخ ملت ایران است و این ننگ ابدی برای آن جناح و فرد باقی خواهد ماند.

-مردم ما کاملاً متوجه اند و می دانند این یعنی چه؟ تحریم یعنی تضییع حقوق مردم و ما جلوی تضییع حقوق مردم را باید بگیریم. مردم باید به همه تسهیلات تجاری و مالی و بانکی خودشان دست پیدا بکنند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 931

به "هر فرد و گروهی که مانع برداشتن تحریم شود، خیانت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر فرد و گروهی که مانع برداشتن تحریم شود، خیانت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید