اتمام حجت کاخ سفید درباره تحریم های ایران

به گزارش بی نهایت اس ام اس، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری آدینه گفت واشنگتن آماده گفت وگوی دیپلماتیک با ایران است، اما در جهت کاهش تحریم ها گام برنمی دارد.

اتمام حجت کاخ سفید درباره تحریم های ایران

شب گذشته هم ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری تلویحاً اشاره نمود که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ممکن است برای پایبند شدن به برجام سیاست دولت پیشین این کشور در تغییر برچسب تحریمی بعضی از نهاد های ایرانی را به عقب برنگرداند.

شرط بازگشت بایدن به برجام

دولت جو بایدن گفته میخواهد آمریکا را به توافق هسته ای برجام که دونالد ترامپ اردیبهشت ماه سال 1397 از آن خارج شد بازگرداند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در مقاله ای که چندی پیش در مجله فارن افرز منتشر نموده بود شرط بازگشت آمریکا به برجام را برطرف بی قید و شرط تمامی تحریم های اعمال شده (imposed)، بازاعمال شده (reimposed) یا دوباره برچسب گذاری شده (relabaled) اعلام نموده بود.

دولت بایدن از سوی دیگر شرط بازگشت به برجام را عقب نشینی ایران از اقدامات جبرانی ای عنوان نموده که تهران در واکنش به خروج آمریکا از برجام و محقق نشدن وعده های طرف های اروپایی در دستور کار قرار داده است.

جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه اصرار یا عجله ای برای بازگشت آمریکا به برجام ندارد تأکید نموده واشنگتن با توجه به نقض یکجانبه برجام در جایگاهی نیست که برای اجرای این توافق شرط بگذارد.

واکنش کاخ سفید به حملات در شرق سوریه

سخنگوی کاخ سفید در بخش دیگری از اظهاراتش به مسئله حمله هوایی آمریکا به گروه های مقاومت در مرز عراق و سوریه اشاره نمود و مدعی شد این حملات متناسب بوده اند.

جن ساکی همچنین در اظهاراتی ادعامحور گفت این حمله پیغام روشنی به شبه نظامیان مورد حمایت ایران در شرق سوریه ارسال نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 901

به "اتمام حجت کاخ سفید درباره تحریم های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام حجت کاخ سفید درباره تحریم های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید