تعویق حقوق کارگران برای دریافت تسهیلات کرونایی

به گزارش بی نهایت اس ام اس، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران با اشاره به حقوق معوق کارگران گفت: بعضی از کارفرمایان سوءاستفاده گر هستند و در حالی که شرایط اقتصادی مناسبی دارند برای اینکه از تسهیلات حمایتی کرونا استفاده نمایند حقوق کارگران را پرداخت نکرده اند.

تعویق حقوق کارگران برای دریافت تسهیلات کرونایی

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران حمیدرضا امام قلی تبار، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران درباره مسائل معیشتی کارگران گفت: معوقات حقوق کارگران موضوعی است که سال های سال است کارگران با آن دست و پنجه نرم می نمایند.

وی با بیان اینکه باشیوع کرونا دستمزد حدود 30 درصد کارگران معوق شده است گفت: کارفرمایانی سوء استفاده گر هستند که حساب های بانکی شان پر است، اما به دلیل اینکه از دولت امتیاز دریافت نمایند می گویند ما معوقات حقوق داریم تا بتوانند تسهیلات دریافت نمایند. حقوق کارگران را پرداخت نکرده اند. بخشی از کارگران حتی عیدی وسنوات سال 99 را هم دریافت نکرده اند.

امام قلی تباربا بیان اینکه دستمزد 99 کارگران نه متناسب با حداقل سبد معیشت بود و نه متناسب با تورم گفت:دولت باید نسبت به این موضوع رسیدگی کند درغیراین صورت در آینده ای نزدیک بخش عمده ای از کارگران با آسیب های جدی فرهنگی، اجتماعی و مالی در خانواده خود روبروخواهند شد.

بیشتر بخوانید

محرومیت بعضی کارگران از سهام عدالت/ ضرورت برنامه ریزی دولت برای جاماندگان

امام قلی تبار گفت: در شرایط فعلی کرونا باعث شد که مسائل کارگاه دو چندان گردد. چرا که تعدادی از کارگاه ها در بازه زمانی دو تا سه ماه هیچ گونه درآمدی نداشتند. اولین موضوعی که بعد از رکود در بنگاه ایجاد می گردد پرداخت حقوق کارگران است. یعنی کارفرمایان اولین گام برای کاهش هزینه های خودرا حقوق کارگران می دانند. متأسفانه گزارش های میدانی حاکی از این است که تعداد زیادی از کارگران در حال حاضر با مسائل معوق های حقوق روبرو هستند. کارگرانی که زندگی زیر خط فقر دارند، همیشه اولین قربانیان مسائل مالی و اجتماعی بوده اند.

این فعال کارگری اعلام کرد: مطابق اصل 43 قانون اساسی هر فرد ایرانی باید با داشتن یک شغل بتواند حداقل های زندگی را تأمین کند. این درحالی است که بیشتر کارگران در چند شغل که شغل دوم و سوم آن ها مسافرکشی و دستفروشی است کوشش می نمایند تا از پس هزینه های زندگی بر بیایند، اما باز هم هزینه ها از درآمد بیشتر است.

وی کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش را نخستین مشکل بنگاه های مالی دانست و گفت: عدم فروش در بازار داخلی، تورم، رکود، قاچاق، واردات بی رویه کالا های مشابه فراوری داخل و مطالبات از سایر سازمان ها مسائل بنگاه ها است. دولت در صورت تحقق شعار سال که جهش فراوری است می تواند با توجه به این موارد راستا تحقق شعار سال را فراهم کند. تحقق شعار سال علاوه بر موارد ذکر شده در سایه حمایت از کارگران محقق می گردد. زمانی که قدرت خرید کارگر تقویت گردد، رونق در بازار ممکن می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 397

به "تعویق حقوق کارگران برای دریافت تسهیلات کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق حقوق کارگران برای دریافت تسهیلات کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید