کوشش سناتورهای آمریکا برای جلوگیری از اجرای طرح ترامپ در بازگرداندن نیروها از آلمان

به گزارش بی نهایت اس ام اس، سناتورهای جمهوریخواه و دموکرات کنگره آمریکا می خواهند با تصویب قانونی از اجرای تصمیم ترامپ برای بازگرداندن بخشی از نیروهای آمریکایی مستقر در خاک آلمان جلوگیری نمایند.

کوشش سناتورهای آمریکا برای جلوگیری از اجرای طرح ترامپ در بازگرداندن نیروها از آلمان

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه اتریشی استاندارد، سناتورهای برجسته آمریکایی از هر دو حزب دموکرات وجمهوریخواه آمریکا می خواهند با تصویب قانونی از اجرایی شدن تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور کشورشان برای بازگرداندن نیروهای آمریکایی از خاک آلمان جلوگیری نمایند.

دفتر سناتور جمهوریخواه آمریکا میت رامنی روز دوشنبه خبر داده است که قبل از تصویب بودجه دفاعی در سنا اقدام متناسبی را برای این منظور مد نظر قرار می دهند.

برای بازگشت نیروهای آمریکایی از آلمان تنها در صورتی ابزار بودجه ای می تواند مورد استفاده قرار گیرد که وزیر دفاع آمریکا در گزارشی به کنگره اعلام کند که این اقدام به نفع امنیت ملی بوده و امنیت شرکای اروپای ناتو را به خطر نمی اندازد.

میت رامنی در این باره گفته است که خروج نیروهای آمریکایی از آلمان هدیه ای برای روسیه است و جلوگیری از آن آخرین کاری است که ما باید کنیم.

لیندسی گراهام، از سناتورهای معتمد ترامپ هم از چنین اقدامی حمایت می نماید.

کریس کونس از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا هم در این باره گفته است: اینکه ما بدون هماهنگی با دولت آلمان و متحدان اروپایی خود حدود 10 هزار نیروی آمریکایی را از خاک آلمان خارج کنیم آمریکا را به هیچ عنوان امن تر نمی نماید.

جین شاهین از دیگر نمایندگان دموکرات آمریکا هم گفته است که حضور نیروهای آمریکایی در خاک آلمان به نفع هر دو طرف است.

همچنین در مجلس نمایندگان آمریکا هم در بین جمهوریخواهان و هم دموکرات ها مخالفت های زیادی با تصمیم ترامپ برای بازگرداندن نیروهای آمریکایی از خاک آلمان وجود دارد. دموکرات ها در مجلس نمایندگان هم درخواستی را برای جلوگیری از این اقدام ترامپ به وسیله بودجه ارائه داده اند.

ترامپ می تواند به عنون فرمانده کل نیروهای مسلح خروج جزئی نیروها از یک منطقه را صادر کند، اما برای اجرای آن پول ضروری است که کنگره باید آن را تصویب کند.

تا زمان تصویب بودجه نظامی آمریکا احتمالا همچنان معامله ها و مصالحه هایی شکل می گیرد و این درخواست ترامپ همچنان به حال مسدود باقی می ماند.

ترامپ تصمیم دارد شمار نیروهای آمریکایی در خاک آلمان را از 34 هزار نفر به 25 هزار کاهش دهد. وی اعلام نموده که با این اقدام می خواهد آلمان را به دلیل عمل نکردن به تعهدات اقتصادی خود در قبال ناتو مجازات کند. بنابر اعلام ترامپ بعضی ازاین نیروها به خاک لهستان منتقل می شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 440

به "کوشش سناتورهای آمریکا برای جلوگیری از اجرای طرح ترامپ در بازگرداندن نیروها از آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش سناتورهای آمریکا برای جلوگیری از اجرای طرح ترامپ در بازگرداندن نیروها از آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید