خبرنگاران پوتین: هنوز کرونا به اوج خود در روسیه نرسیده است

به گزارش بی نهایت اس ام اس، مسکو - خبرنگاران- رئیس جمهوری روسیه اظهار داشت: اوج شیوع بیماری کرونا در روسیه هنوز فرا نرسیده است همه باید خود را آماده رویارویی با شرایط جدید نمایند.

خبرنگاران پوتین: هنوز کرونا به اوج خود در روسیه نرسیده است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین روز سه شنبه در نشست با گروهی از کارشناسان ویروس شناس و متخصصان بیماری های واگیر در روسیه که در فرمت نشست ویدئویی برگزار گردید، گفت: ما به دقت شرایط را تحت نظر داریم و به تجربیات مثبت و منفی کشورهای دیگر توجه می کنیم.

وی اضافه نمود: در شرایط کنونی بسیار مهم است که از اشتباهات کشورهای دیگر بپرهیزیم و از آن درس گرفته و نتیجه گیری کنیم و به مواضع جامعه عملی روسیه تکیه کنیم.

رئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از سخنان خود پیشنهاد کرد که در خصوص این موضوع که آیا می توان دوره تعطیلات در روسیه را کاهش داد، گفت وگو کرد.

پوتین هفته گذشته اظهار داشت که در روسیه تا روز 30 ماه آوریل جاری (11 اردیبهشت ماه) تعطیل عمومی خواهد بود و مردم روسیه بهتر است در این مدت در خانه های خود بسر برند و تا حدامکان از خانه خارج نشوند.

رئیس جمهوری روسیه خطاب به کارشناسان شرکت کننده در نشست ویدئویی گفت: دوستان شما چه فکر می کنید آیا ممکن است که شمار روزهایی که بسیاری از مراکز مالی در کشور کار نمی کند را کاهش داد و چنین امکانی در آینده نزدیک وجود دارد، پیش بینی شما در این مورد چیست؟

پوتین گفت: همه تصمیم هایی که دولت می گیرد باید متناسب با تهدید و شرایط باشد، نکته اصلی حفظ امنیت و سلامتی مردم روسیه است، در همین حال شرایط برای بازسازی اقتصاد کشور و از سرگیری فعالیت های تجاری هم مهم است.

رئیس جمهوری روسیه همچنین پیشنهاد کرد: درباره دفاع از افرادی که در معرض خطر مبتلا به کرونا قرار دارند در وهله اول کارکنان بیمارستان ها و کادر درمانی و مراکز فوریت های پزشکی در روسیه گفت وگو گردد.

ستاد مقابله با گسترش کرونا در روسیه امروز اظهار داشت که طی 24 ساعت گذشته یک هزار و 154 نفر دیگر در 43 منطقه روسیه به کرونا مبتلا شدند تا رکورد تازه ای در تعداد مبتلایان طی یک روز به ثبت برسد.

به گزارش روز سه شنبه این ستاد، طی روز گذشته در روسیه، 11 تن دیگر جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست دادند تا تعداد جانباختگان به 58 تن برسد.

در حال حاضر بر اساس آمار رسمی، هفت هزار و 497 نفر در 81 منطقه روسیه به کرونا مبتلا شده اند در حالی که تعداد بیماران مرخص شده 494 نفر گزارش شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 333

به "خبرنگاران پوتین: هنوز کرونا به اوج خود در روسیه نرسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پوتین: هنوز کرونا به اوج خود در روسیه نرسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید