3 خاصیت معجزه آسای ترکیب روغن زیتون و آبلیمو

به گزارش بی نهایت اس ام اس، برای طعم دار کردن سالادها و غذاهای خود از چه ترکیبی استفاده می کنید؟ از فواید ترکیب ساده و خوشمزه روغن زیتون و آبلیمو چه می دانید؟

3 خاصیت معجزه آسای ترکیب روغن زیتون و آبلیمو

روغن زیتون و آبلیمو، جایگاه خاصی در آشپزی به خصوص سبک مدیترانه ای دارند. گرچه فواید هر یک از این مواد غذایی کاملا از نظر علمی ثابت شده اما برخی معتقدند که مخلوط روغن زیتون و آبلیمو نیز فواید بسیاری برای سلامت بدن دارد و می تواند در بهبود و پیشگیری بسیاری از مسائل جسمانی موثر باشد. خبرنگاران در ادامه این مطلب به آنالیز فواید و خواص ترکیب آبلیمو و روغن زیتون می پردازد.

دفع مواد زائد از بدن

مخلوط روغن زیتون و آبلیمو به دفع مواد زائد و سمی از بدن یاری می نماید. آنتی اکسیدان ها و پلی فنول های موجود در این دو ماده غذایی، به خنثی کردن رادیکال های آزاد که عامل بیماری های مختلف هستند، یاری می نماید و در نتیجه عملکرد اندام ها بهبود پیدا می نماید.

کنترل وزن

مطالعات نشان می دهد ترکیبات خاص در روغن زیتون و آبلیمو مانند اسیدهای چرب غیراشباع تک مولکولی و ویتامین C در کنترل وزن تاثیر دارند. آبلیمو سرشار از ویتامین C است که برای ساخت کارنیتین مهم خواهد بود. کارنیتین ترکیبی است که مولکول های چربی را در سلول ها تجزیه نموده تا به عنوان منبع انرژی مصرف شوند. در نتیجه دریافت ناکافی این ویتامین منجر به کاهش تجزیه چربی ها می گردد. بر اساس مطالعه ای در این زمینه، افرادی که تا حدودی کمبود ویتامین C دارند دچار 25 درصد کاهش سوخت وساز چربی طی یک ساعت پیاده روی هستند. به نظر می رسد مصرف ترکیب روغن زیتون و آبلیمو همچنان این خواص را خواهد داشت.

جلوگیری از سنگ های کلیه و صفرا

عادت های غذایی نقش مهمی در تشکیل سنگ های کلیه و صفرا دارند. دریافت ناکافی ویتامین C و مصرف زیاد چربی های اشباع در بروز این بیماری نقش دارند. سنگ های صفراوی در نتیجه رسوبات کلسترول و ضایعات سفت شده طی گوارش به وجود می آیند که باتوجه به محل قرارگیری و مقدار با علائم مختلفی همراه است. براساس برخی مطالعات، ترکیب روغن زیتون و آبلیمو می تواند به دفع این سنگ ها یاری کند. البته چربی های مفید در روغن زیتون نیز در پیشگیری و عملکرد مطلوب کیسه صفرا نقش دارد. در رابطه با ویتامین C نیز باید اشاره نمود که کمبود این ویتامین با افزایش زمینه تشکیل سنگ صفرا همراه است. ویتامین C می تواند با تبدیل کلسترول به اسیدهای صفراوی از رسوب آن جلوگیری کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 7 زنگ خطر برای کم آبی بدن را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 6 مرداد 1401 بروزرسانی: 6 مرداد 1401 گردآورنده: infsms.ir شناسه مطلب: 1489

به "3 خاصیت معجزه آسای ترکیب روغن زیتون و آبلیمو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 خاصیت معجزه آسای ترکیب روغن زیتون و آبلیمو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید